Сочи 2014
Стефан Присадов

Последният ни участник на Игрите - Стефан Присадов пристигна в Сочи

Рано тази сутрин в Сочи пристигна и последният български олимпиец, който ще участва на Игрите. Скиорът алпиец Стефан Присадов и треньорът Иван Каневчев се настаниха в стаята, освободена снощи от Владимир и Емил Зографски. Присадов ще стартира на гигантски..

публикувано на 17.02.14 в 19:25
Алексей Гришин

Защитаващият титлата си Алексей Гришин отпадна в квалификациите в ски свободен стил

Защитаващият титлата си от Ванкувър 2010 Алексей Гришин от Беларус не успя да се класира за финала в турнира по ски свободен стил, акробатика за мъже на олимпийските игри в Сочи. Гришин падна по време на квалификациите и не успя да намери място сред..

публикувано на 17.02.14 в 19:22
Даря Домрачова

Даря Домрачова от Беларус спечели третия си златен олимпийски медал в Сочи

Даря Домрачова от Беларус спечели олимпийската титла в масовия старт на 12,5 километра по биатлон на Игрите в Сочи. 27-годишната Домрачова, която е световна шампионка в дисциплината от Ново Место 2013, финишира за 35:25.6 минути, като допусна само една..

публикувано на 17.02.14 в 19:19

Канада и Финландия също се класираха за четвъртфиналите в турнира по хокей на лед

Отборите на Канада и Финландия са поредните два тима, които се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже. Олимпийският шампион  от Ванкувър 2010 Канада се класира директно за четвъртфиналите като победител в групата, а..

публикувано на 17.02.14 в 10:40
Италианците Анна Капелини и Лука Ланоте са сред претендентите за медали, след кратката програма са на 6-а позиция

Мерил Дейвис и Чарли Уайт са лидери след кратката програма при танцовите двойки

Мерил Дейвис и Чарли Уайт (САЩ) поведоха във временното класиране след кратката програма от турнира по фигурно пързаляне на Олимпиадата в Сочи. Световните шампиони изпълниха много чисто кратката си програма и получиха най-високата оценка за вечерта –..

публикувано на 17.02.14 в 10:03
Киетил Янсруд бе най-бърз в супергигантския слалом в Сочи

Победа за норвежеца Янсруд в Супергигантския слалом, Боде Милър взе нов медал

Норвежецът Киетил Янсруд е новият олимпийски шампион в супергигантския слалом в алпийските ски на Игрите в Сочи. 28-годишният Янсруд мина през трасето с време 1:18.14 минута и взе втория си медал от Олимпиадата след бронза в спускането. Второто..

публикувано на 16.02.14 в 16:58
Битката между Жекова и Мойоли завърши с падане и за двете метри преди финала

Александра Жекова 5-а в бордъркроса, италианка я бутна метри преди финала

Александра Жекова зае 5-о място в крайното класиране в дисциплината сноубордкрос от надпреварата по сноуборд на олимпийските игри в Сочи, Русия. 26-годишната ни голяма надежда за медал се движеше в позиция за бронзов медал във финала, но преди..

публикувано на 16.02.14 в 16:47
Бродка взе златото на 1 500 метра бързо пързаляне с кънки

Поляк с титлата на 1 500 в бързото пързаляне с кънки

Полякът Збигнев Бродка е новият олимпийски шампион в бързото пързаляне с кънки на 1 500 метра с време 1:45.006 минути. Носител на сребърен олимпийски медал стана фаворитът Кун Вервей от Холандия, а на бронзовия - друг от фаворитите Дени Морисън от..

публикувано на 15.02.14 в 19:08
Ти Джей Оши вкара победната дузпа за успеха на САЩ над Русия с 3:2

Дузпи решиха мегадербито Русия - САЩ в хокея

Наказателни удари решиха мегадербито от първа предварителна група на мъжкия хокеен турнир на Олимпийските игри между Русия и САЩ . В крайна сметка, след много пропуски и от двете страни, американците победиха с 3:2 . Решаващите дузпи след редовните 3..

публикувано на 15.02.14 в 19:01
Анна Фенингер

Много падания и злато за Фенингер в супергигантския слалом в Сочи

Австрийката Анна Фенингер спечели олимпийското злато в супергигантския слалом в алпийските ски на Игрите в Сочи, Русия. Среброто остана за германката Мария Хьофъл-Рийш , която бе с 55 стотни от секундата по-бавна от Фенингер, а бронзът за друга австрийка..

публикувано на 15.02.14 в 18:51
Даря Домрачова спечели втора олимпийска титла в преследването

Даря Домрачова (Беларус) спечели олимпийската титла и на 15 километра

Даря Домрачова от Беларус спечели олимпийската титла в индивидуалния старт на 15 километра по биатлон за жени на Игрите в Сочи. За нея това е втори златен медал след този в преследването на 10 километра. На второ място завърши Селина Гаспарин..

публикувано на 14.02.14 в 17:32

Красимир Анев бе проверен за кръвен допинг

Ден преди последната индивидуална дисциплина - биатлон 20 км, Красимир Анев беше потърсен от допингслужбите на УАДА за проверка. Биатлонистът даде проби за кръв и урина и така стана петият от българите, преминал през ситото на проверяващите.   Преди..

публикувано на 14.02.14 в 17:13
Дарио Колоня с олимпийска титла в ски бягането на 15 километра

Дарио Колоня спечели олимпийската титла в индивидуалното състезание по ски бягане на 15 километра класически стил на Игрите в Сочи. Швейцарецът заслужи златото в дисциплината на втора поредна олимпиада, макар че във Ванкувър той триумфира на същата..

публикувано на 14.02.14 в 13:54
Георги Георгиев е 38-и в спускането валидно за суперкомбинацията

Георги Георгиев е 38-и, а Никола Чонгаров е 41-ви в спускането, валидно за суперкомбинацията

Георги Георгиев завърши на 38-о място в спускането , валидно за алпийската суперкомбинация на Олимпийските игри в Сочи. Другият ни представител Никола Чонгаров е 41-ви. Лидер е Киетил Янсруд, който е бронзов медалист от класическото спускане..

публикувано на 14.02.14 в 10:40
Юдзуру Хану е лидер след кратката програма в турнира по фигурно пързаляне

Юзуру Ханю е лидер след кратката програма в турнира по фигурно пързаляне

Юзуру Ханю поведе убедително след кратката програма при мъжете в турнира по фигурно пързаляне на олимпийските игри в Сочи. 19-годишният японец, бронзов медалист от световното първенство през миналата година, постигна нов световен рекорд за..

публикувано на 14.02.14 в 10:33

Владимир Зографски извън първите 40 в официалните тренировки

Владимир Зографски остана извън първите 40 и в трите си тренировъчни опита на голямата шанца в ски скока на Игрите. Сесията премина при тежки условия с променлив вятър, което значително затрудни участниците. Зографски преодоля 124.0 метра в първия..

публикувано на 14.02.14 в 09:41
Мартен Фуркад с титла на 20 километра в биатлона

Мартен Фуркад (Франция) спечели титлата в дисциплината 20 километра от олимпийския турнир по биатлон . За Фуркад това е втора титла след тази в преследването и стана първият спортист с два златни медала в Сочи. Втори завърши Ерик Лесер,..

публикувано на 13.02.14 в 20:32
Евгени Плюшченко обяви край на състезателната си кариера

Евгени Плюшченко обяви официално, че слага край на спортната си кариера. Олимпийският шампион се отказа от участие в индивидуалния турнир по фигурно пързаляне на Олимпиадата преди своето участие в кратката програма. Аз завърших кариерата..

публикувано на 13.02.14 в 19:43
Цзянжоу Ли с титла на 500 метра в шорттрека

Китайката Цзянжоу Ли спечели олимпийската титла на 500 метра от турнира по шорттрек на Игрите в Сочи и беше единствената, която не падна във финала. Втора се нареди Ариана Фонтана (Италия), а трета - Сон-Хи Парк (Република Корея). Елиз..

публикувано на 13.02.14 в 16:22

Полякинята Юстина Ковалчик със златото на 10 километра ски бягане

Полякинята Юстина Ковалчик спечели златния олимпийски медал на 10 километра класически стил в ски бягането на Олимпийските игри в Сочи. Второто място остана за шведката Шарлоте Кала от Швеция, а трета се нареди норвежката състезателка Терезе Йохауг.

публикувано на 13.02.14 в 13:29