Сочи 2014

Мартен Фуркад с титла на 20 километра в биатлона

Мартен Фуркад (Франция) спечели титлата в дисциплината 20 километра от олимпийския турнир по биатлон. За Фуркад това е втора титла след тази в преследването и стана първият спортист с два златни медала в Сочи.

Втори завърши Ерик Лесер, който донесе първи медал за Германия в биатлона. Лесер направи чиста стрелба, но остана на 12.2 секунди зад Фуркад.

Представителят на домакините Евгени Гараничев извоюва бронзовия медал, след като изостана на 34.5 секунди с една пропусната мишена.

Четирима българи участваха в надпреварата. С най-предно класиране е Красимир Анев. Той финишира 36-и с два пропуска в третата от общо четирите си.

Владимир Илиев е 39-и с три пропуска на огневия рубеж. Михаил Клечеров завърши 68-и с 2 грешки, а Мирослав Кенанов е 75-и с 19 от 20 повалени мишени.