Сочи 2014
Норвегия спечели историческа олимпийската титла в смесената щафета

Норвегия спечели историческа олимпийска титла в смесената щафета

Норвегия спечели олимпийската титла в смесената щафета по биатлон (2 по 6 километра за жени и 2 по 7 километра и половина за мъже) на зимните игри в Сочи. Тора Бергер, Тирил Екхоф, Оле Ейнар Бьорндален и Емил Хегле Свендсен победиха..

публикувано на 19.02.14 в 19:31
Русия отпадна от олимпийския турнир по хокей при мъжете

Драма – Русия отпадна от олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете

Финландия победи Русия с 3:1 и се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете. Домакините изиграха поредния си разочароващ мач на Игрите в Сочи и отпаднаха на четвъртфиналите, както и преди четири години в..

публикувано на 19.02.14 в 19:27
Мартина Сабликова защити олимпийската си титла в бягането на 5000 метра в бързото пързаляне с кънки

Мартина Сабликова защити олимпийската си титла в бягането на 5000 метра в състезанието по бързо пързаляне с кънки на Игрите в Сочи. 26-годишната чехкиня преодоля дистанцията с най-добро време от 6 минути 51 секунди 54 стотни. Така тя заслужи второ..

публикувано на 19.02.14 в 19:24
Тед Лигети спечели гигантския слалом на Игрите в Сочи

Тед Лигети спечели олимпийската титла в гигантския слалом от програмата на алпийските ски на Игрите в Сочи. 29-годишният американец победи в първия манш, а във втория кара по-предпазливо, но успя да запази достатъчно от солидната си преднина, за да..

публикувано на 19.02.14 в 14:14
Вик Уайлд стана олимпийски шампион в параления гигантски слалом в сноуборда

Вик Уайлд стана олимпийски шампион в параления гигантски слалом в сноуборда при мъжете

Състезаващатият се за Русия американец Вик Уайлд стана олимпийски шампион в дисциплината паралелен гигантски слалом за мъже в сноуборда на Зимните олимпийски игри в Сочи. На финала Уайлд победи Невин Галмарини от Швейцария. Словенецът Жан..

публикувано на 19.02.14 в 14:03
Японката Томока Такеучи отстъпи златото в параления гигатнски слалом на швейцарката Патриция Кумер

Патриция Кумер спечели златото в паралелния гигантски слалом в сноуборда при жените

Швейцарката Патриция Кумер спечели златния медал в дисциплината паралелен гигантски слалом в сноуборда на Зимните олимпийски игри в Сочи. Тя се наложи на финала над японката Томока Такеучи, която водеше след първия манш. Рускинята Альона Заварзина..

публикувано на 19.02.14 в 14:01
Веселин Цинзов и Андрей Гридин на 18-о място в отборния спринт в ски бягането

Веселин Цинзов и Андрей Гридин на 19-о място в отборния спринт в ски бягането

България се нареди на 19-о място в отборния спринт от турнира по ски бягане класически стил за мъже на Олимпийските игри в Сочи. Веселин Цинзов и Андрей Гридин завършиха на 10-о място във втория полуфинал, след като финишираха за 25 минути 11..

публикувано на 19.02.14 в 13:57

Стефан Присадов отпадна в първия манш на гигантския слалом в Сочи

Стефан Присадов отпадна от напдпреварата в гигантския слалом от олимпийския турнир по ски алпийски дисциплини в Сочи. Присадов не успя да финишира в първия манш, което означава, че няма да стартира във втория. Той бе единственият ни участник в тази..

публикувано на 19.02.14 в 11:45

Радослав Янков отпадна в квалификациите на паралелния гигантски слалом в сноуборда на Олимпиадата

Радослав Янков отпадна в квалификациите в паралелния гигантски слалом в сноуборда на зимните олимпийски игри в Сочи. Българинът завърши с време 1:42.08 минута от двата манша, на 25 място в класирането. Първи в квалификациите е руснакът Андрей Собольов,..

публикувано на 19.02.14 в 11:29
Александра Жекова се прибра в България

Александра Жекова: Надявам се да имам подкрепата на държавата, за да мога да се развивам

Александра Жекова се прибра доволна от постигнатото на Олимпиадата в Сочи. Българката завърши на пето място в дисциплината сноубордкрос, след като в ожесточена битка за бронзовия медал бе препъната от Микела Мойоли. Въпреки че италианката на..

публикувано на 19.02.14 в 11:09
Република Корея

Отборът на Република Корея с титлата на 3000 метра при жените в шорттрека

Република Корея спечели олимпийската титла в щафетата на 3 000 метра за жени от турнира по шорттрек на Игрите в Сочи. За тима това е пета олимпийска титла в историята в тази дисциплина. Република Корея остана без медал във Ванкувър'2010, след като финишира..

публикувано на 18.02.14 в 15:24
Валери Малте

Канадката Валери Малте постави нов олимпийски рекорд на 1000 метра в шорттрека

Канадката Валери Малте постави нов олимпийски рекорд в сериите на 1000 метра на турнира по шорттрек за жени на олимпийските игри в Сочи. Малте спечели трета серия с 1.28,771 минута, подобрявайки с три стотни от секундата предишното върхово постижение на..

публикувано на 18.02.14 в 14:36
Тайхей Като

Японският ски-скачач Тайхей Като с фрактура на лакътя след тежкото падане

Японецът Тайхей Като е с фрактура на левия лакът след тежко падане при ски-скока от голямата шанца, валиден за северната комбинация на Олимпиадата в Сочи, съобщиха от японския отбор. Като изглежда се приземи успешно, но секунди по-късно лявата му ска се..

публикувано на 18.02.14 в 14:30
Словения - Австрия

Словенците се класираха за 1/4-финалите на турнира по хокей на лед след победа над състава на Австрия

Тимът на Словения се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже в Сочи, след като победи Австрия с 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Този успех класира словенците на четвъртфинал, където те ще срещнат Швеция. Головата серия на словенците..

публикувано на 18.02.14 в 14:27
Тина Мазе

Словенката Тина Мазе с титлата в гигантския слалом в Сочи, Мария Киркова финишира 36-а

Носителката на Световната купа Тина Мазе (Словения) спечели олимпийската титла в гигантския слалом по ски-алпийски дисциплини на Игрите в Сочи. 30-годишната Мазе, която е двукратна световна шампионка в дисциплината от Гармиш-Партенкирхен 2011-а и от..

публикувано на 18.02.14 в 14:23
Злато за Пиер Волтие в сноубордкроса

Французинът Пиер Волтие спечели титлата в сноубордкроса

Пиер Волтие от Франция спечели олимпийската титла в дисциплината сноубордкрос от надпреварата по сноуборд за мъже на Игрите в Сочи. Финалът в дисциплината бе първи за единадесетият ден на Олимпиадата в сочи.  Втори завърши Николай Олюнин (Русия), а трети..

публикувано на 18.02.14 в 10:30
Злато за Германия в отборните ски скокове

Германците над всички в отборните състезания по ски скок

Германия спечели златния медал на ски скок отборно, изпреварвайки Австрия, олимпийски шампион в този спорт от Торино 2006 и Ванкувър 2010. Германците бяха в състав Андреас Ванк, Маринус Краус, Андрес Велингер и Зеверин Фройнд.  Австрия спечели сребърния..

публикувано на 18.02.14 в 09:11
Зубков и Воевода донесоха златото на Русия в двуместния боб

Златен медал за Русия в двуместния бобслей

Руснаците Александър Зубков и Алексей Воевода станаха олимпийски шампиони на двуместен бобслей с време 3:45,39 секунди. Носители на сребърен олимпийски медал станаха Бийт Хефти и Алекс Бауман (Швейцария) - на 0,66 секунди след победителите. Носители на..

публикувано на 18.02.14 в 09:06
Антон кушнир със златен медал в ски акробатиката

Антон Кушнир (Беларус) е олимпийски шампион в ски акробатиката

Представителят на Беларус Антон Кушнир стана олимпийски шампион по ски свободен стил, акробатика за мъже със 134,50 точки. Носител на сребърния олимпийски медал стана Дейвид Морис от Австралия със 110,41 точки. Бронзовият медал заслужи Цзиа Цзунян от..

публикувано на 18.02.14 в 08:55
Златен медал за Мерил Дейвис и Чарли Уайт

Мерил Дейвис и Чарли Уайт донесоха първо олимпийско злато за САЩ при танцовите двойки

Американският дует Мерил Дейвис и Чарли Уайт донесоха първата олимпийска титла за Съединените щати при танцовите двойки. След като спечелиха кратката програма с нов световен рекорд от 78.89 точки, снощи американците станаха първи и във волната програма с..

публикувано на 18.02.14 в 08:45