Сочи 2014
Радослав Янков вече е в Сочи

Състезателят по сноуборд Радослав Янков и неговият треньор Георги Атанасов вече са в Сочи. От днес Янков и Атанасов започват подготовка и тренировки по запланувания график. Стартовете на Янков са в сряда, 19-и февруари, паралелен..

публикувано на 13.02.14 в 10:29
Кейтлинг Фарингтън спечели златото в дисциплината халфпайп

Кейтлинг Фарингтън стана олимпийска шампионка в дисциплината халфпайп от олимпийския турнир по сноуборд. Американката спечели златния олимпийски медал в "Екстрем Парк" в Роса Хутор с по-добър резултат от двата финални опита 91,75 точки и изпревари..

публикувано на 13.02.14 в 10:25
Татяна Волосожар и Максим Транков спечелиха олимпийската титла при спортните двойки

Татяна Волосожар и Максим Транков спечелиха олимпийската титла при спортните двойки в турнира по фигурно пързаляне на Игрите в Сочи. Това е втора титла за домакините по фигурно пързаляне в Сочи след златото в отборната дисциплина. На второ..

публикувано на 13.02.14 в 09:58
Стефан Гротхейс спечели златния медал на 1000 метра бързо пързаляне с кънки

Стефан Гротхейс спечели златото на 1000 метра бързо пързаляне с кънки

Холандецът Стефан Гротхейс стана олимпийски шампион по бързо пързаляне с кънки за мъже на 1000 метра с време 1 минута и  8,39 секунди.   Канадецът Дени Морисън стана носител на сребърния олимпийски медал на тази дистанция - 1:08,43 минути.   Друг..

публикувано на 12.02.14 в 18:58
Ерик Френцел спечели титлата в северната комбинация

Ерик Френцел спечели титлата в северната комбинация в Сочи

Германецът Ерик Френцел от Германия спечели олимпийската титла в северната комбинация от малка шанца на игрите в Сочи. 25-годишният германец, който е лидер в генералното класиране  за Световната купа за сезона, водеше след ски скока, след като постигна..

публикувано на 12.02.14 в 16:00
Юлия Липницкая

Удостоиха 15-годишната Юлия Липницкая със званието "заслужил майстор на спорта"

Олимпийската шампионка в отборната надпревара по фигурно пързаляне в Сочи - 15-годишната Юлия Липницкая извърши подвиг и е достойна за званието "Заслужен майстор на спорта" . Това каза за ИТАР-ТАСС Александър Горшков, президент на руската федерация по..

публикувано на 12.02.14 в 15:24
Георги Георгиев с 26-то време в тренировката по спускане за суперкомбинацията

Георги Георгиев и Никола Чонгаров с 26-о и 27-о време от тренировките в спускането за суперкомбинацията

Георги Георгиев и Никола Чонгаров дадоха 26-о и 27-о време в тренировките в спускането валидно за суперкомбинацията от програма на алпийските ски в Сочи. Австриецът Отмар Щрайдингер беше най-бърз във втората тренировка. Втори на 10 стотни остана..

публикувано на 12.02.14 в 11:18
Тина Мазе с първа титла от Олимпиада

Тина Мазе и Доминик Гизи си поделиха олимпийското злато в спускането

Тина Мазе (Словения) и Доминик Гизин (Швейцария) поделиха олимпийската титла в алпийското спускане на Игрите в Сочи. Двете завършиха с равно първо време 1 минута 41 секунди 57 стотни. Бронза стана притежание на друга швейцарка - Лара Гут, която..

публикувано на 12.02.14 в 10:58
Даря Домрачова с олимпийска титла в преследването

Даря Домрачова спечели олимпийската титла в преследването на 10 километра от програмата на биатлона на ЗОИ в Сочи и така донесе първи медал за страната си. Представителката на Беларус поведе след втората стрелба и въпреки едната грешка в последната..

публикувано на 12.02.14 в 10:28
Татяна Волосожар и Максим Транков са начело след кратката програма при спортните двойки в Сочи

Световните и трикратни европейски шампиони Татяна Волосожар и Максим Транков от Русия поведоха след кратката програма при спортните двойки на турнира по фигурно пързаляне от Олимпийските игри в Сочи. На втора позиция за сега са представителите на..

публикувано на 12.02.14 в 10:23
Натали Гайзенбергер взе 5-та титла от 5 Олимпиади за Германия в шейничките

5 от 5 за Германия в шейничките при жените

Германката Натали Гайзенбергер спечели олимпийската титла на шейнички за жени на Игрите в Сочи. Така на пета поредна олимпиада Германия печели златния медал в тази дисциплина. 26-годишната Гайзенбергер, която бе бронзова медалистка от Ванкувър'2010,..

публикувано на 12.02.14 в 08:14
Швейцарец изненада всички в сноуборда

Швейцарец детронира Шон Уайт в сноуборда

Швейцарецът Юрий Подладчиков спечели втори златен медал за страната си на олимпийските игри в Сочи, след като спечели дисциплината халфпайп при мъжете и детронира двукратния шампион от Торино 2006 и Ванкувър 2010 - Шон Уайт . Швейцарците са с два медала..

публикувано на 12.02.14 в 07:55
Карина Фогт спечели златния медал в ски скоковете в Сочи

Карина Фогт донесе нов златен медал за Германия в ски скоковете

Германката Карина Фогт спечели историческия първи олимпийски финал в ски-скока на нормална шанца за жени, с което страната й излезе на четвърто място в класирането по медали в на зимните игри в Сочи. Фогт, втора в генералното класиране за Световната купа..

публикувано на 12.02.14 в 07:48
Ола Виген Хатестад с титла в спринта  в ски бягането на Олимпиадата

Ола Виген Хатестад с титла в спринта в ски бягането на Олимпиадата

Ола Виген Хатестад спечели спринта в ски бягането на Олимпиадата в Сочи. Норвежецът извоюва първото място   сравнително лесно, след като по средата на дистанция масово падане на трима скиори Андерс Глоеерсен (Норвегия), Сергей Устюгов (Русия) и..

публикувано на 11.02.14 в 16:09
Майкен Касперсен Фала с олимпийско злато в спринта от турнира по ски бягане

Майкен Касперсен Фала спечели олимпийското злато в спринта в турнира по ски бягане. Норвежката стигна до титлата след като във финала успя да изпревари сънародничката си Ингвилд Йостберг и Весна Фабиан. Словенката беше изпреварена в последния метър от..

публикувано на 11.02.14 в 16:06
Иван Златев

Биатлонистът Иван Златев отпадна от старта на 20 км на олимпийските игри

Биатлонистът Иван Златев отпадна за индивидуалния старт на 20 километра на олимпийските игри в Сочи. Това реши щабът на националния отбор на България. Така в дисциплината в четвъртък от 16.00 часа българско време ще се състезават Красимир Анев, Владимир..

публикувано на 11.02.14 в 15:13
Боде Милър

Боде Милър бе най-бърз в първата тренировка по спускане от суперкомбинацията в Сочи

Американецът Боде Милър от САЩ бе най-бърз в първата тренировка по спускане за суперкомбинацията на Олимпиадата в Сочи. Защитаващият титлата си в дисциплината от Ванкувър 2010 Милър финишира за 1:56.42 минута на съкратената в сравнение с класическото..

публикувано на 11.02.14 в 14:38
Дара Хауъл

Канадката Дара Хауъл е олимпийската шампионка в слоупстайла на ските свободен стил

Канадката Дара Хауъл стана олимпийска шампионка в дисциплината слоупстайл (жени) на ските свободен стил на Олимпийските игри в Сочи. Хауъл, която е световна вицешампионка, влиза в историята като първата олимпийска шампионка в тази дисциплина. Хауъл донесе..

публикувано на 11.02.14 в 14:32

Теодора Малчева и Антония Григорова-Бургова не успяха да преминат квалификациите в спринта на ски-бягането

Теодора Малчева и Антония Григорова-Бургова отпаднаха в квалификациите в спринта по ски бягане на Игрите в Сочи. Малчева завърши на 54-то място, след като преодоля дистанцията в свободен стил за 2:49.66 минути. Григорова-Бургова остана 60-а от 67..

публикувано на 11.02.14 в 14:20

Андрей Гридин отпадна в квалификациите в спринта в ски бягането, Веселин Цинзов не стартира

Българинът Андрей Гридин отпадна в квалификациите в спринта по ски бягане на Олимпийските игри в Сочи. Натурализираният казахстанец Гридин се класира на 64-то място от 85 финиширали, след като преодоля дистанцията от 1,8 километра за 3:50.57 минути. Другият..

публикувано на 11.02.14 в 14:12