Сочи 2014
Руснаците Вилегжанин, Легков и Черноусов заеха първите 3 места в ски бягането на 50 километра свободен стил

Русия доминира в ски бягането на 50 километра свободен стил, злато, сребро и бронз за Легков, Вилегжанин и Черноусов

Състезателите на Русия спечелиха първите три места в ски-бягането на 50 километра свободен стил на Игрите в Сочи. Шампион стана 30-годишният Александър Легков , който преодоля дистанцията за 1:46:55.2 час и заслужи първо златно олимпийско отличие в..

публикувано на 23.02.14 в 11:54
Йоханес Дюр също изгоря с допинг на Олимпиадата в Сочи

Още един изгоря с допинг на олимпийските игри в Сочи

Австрийският ски-бегач Йоханес Дюр даде положителна допинг-проба на Олимпийските игри в Сочи. 26-годишният Дюр, който завърши осми в скиатлона на 30 километра на 9 февруари, е използвал забранения кръвен допинг ЕПО . Той е тестван на 17 февруари в..

публикувано на 23.02.14 в 10:07
Финландия разгроми САЩ с 5:0 в мача за 3-то място на Игрите в Сочи

Финландия защити бронзовия си медал от Ванкувър след разгром срещу САЩ с 5:0

Отборът на Финландия защити бронзовия си медал в олимпийския хокеен турнир при мъжете, след като разби с 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) състава на САЩ . Финландците бяха трети и преди четири години във Ванкувър. Две шайби за Суоми вкара легендата Теему Селане..

публикувано на 23.02.14 в 09:16
Павловс е дал положителна проба след 1/4-финала срещу Канада

Латвийски хокеист е поредният с допинг на Олимпиадата в Сочи

Латвийският хокеист Виталис Павловс даде положителна допинг-проба на Олимпийските игри в Сочи. Павловс е употребил забранения стимулант "метилхексанамин" , стана ясно след направения му тест след загубата с 1:2 от Канада на четвъртфиналите. Хокеистът се..

публикувано на 23.02.14 в 09:12

Русия, Холандия и Австрия с по две титли в предпоследния ден на Олимпиадата

Всички медалисти от 15-ия състезателен ден на олимпийските игри в Сочи (7 финала): Ски-алпийски дисциплини, слалом, мъже:  1. Марио Мат (Австрия)  - 1:41.84 минута (46.70 секунди в първия манш и 55.14 секунди във втория манш)  2. Марсел Хиршер..

публикувано на 22.02.14 в 20:12
Отборът на Русия спечели мъжката щафета в биатлона

Русия спечели мъжката щафета в биатлона, излезе начело в класирането по медали

Русия в състав Алексей Волков, Евгени Устюгов, Дмитри Малишко и Антон Шипулин спечели олимпийската титла на 4 по 7.5 километра по биатлон за мъже на игрите в Сочи. На второ място остана Германия, а на трето - Австрия. Така Русия оглави класирането по..

публикувано на 22.02.14 в 18:54
Холандия взе олимпийското злато в бързото пързаляне с кънки с нов олимпийски рекорд

Холандия със злато и нов олимпийски рекорд в бързото пързаляне с кънки

Холандия в състав Ян Блокхайзен , Свен Крамер и Коен Вервей спечели олимпийската титла в отборното преследване по бързо пързаляне с кънки при мъжете на Игрите в Сочи. Холандците стигнаха до златото с нов олимпийски рекорд - 3:37.71 минути...

публикувано на 22.02.14 в 17:50
Юлия Дуймовиц от Австрия е новата шампионка в паралелния слалом в сноуборда

Австрийката Юлия Дуймовиц е новата олимпийска шампионка в паралелния слалом в сноуборда

Юлия Дуймовиц от Австрия стана олимпийска шампионка в паралелния слалом за жени от надпреварата по сноуборд на  игрите  в Сочи. Сребърният медал спечели германката Анке Карстенс , а бронзовото отличие е за друга представителка на Германия - Амели Кобер..

публикувано на 22.02.14 в 17:22
Американецът Вик Уайлд спечели второ злато за Русия в сноуборда

Американец носи второ олимпийско злато за Русия, Радослав Янков 21

Американецът с руски паспорт Вик Уайлд стана двукратен олимпийски шампион в Сочи, след като спечели златото и в паралелния слалом в сноуборда. Преди три дни Уайлд триумфира и в паралелния гигантски слалом. Със сребърния медал в паралелния слалом остана..

публикувано на 22.02.14 в 17:17
Марит Бьорген бе най-бърза в ски бягането на 30 километра в Сочи и влезе в историята с 10-ия си медал от олимпийски игри

Марит Бьорген с нова титла от Олимпиадата, излезе на 3-то място в ранглистата по отличия

Марит Бьорген от Норвегия спечели олимпийската титла в ски-бягането на 30 километра свободен стил на игрите в Сочи. В призовата тройка са още две представителки на Норвегия. Втора завърши Терезе Йохауг , а трета - Кристин Стейра . 33-годишната Бьорген..

публикувано на 22.02.14 в 17:13
Никола Чонгаров

Никола Чонгаров 40-ти след първия манш на слалома, Георги Георгиев и Стефан Присадов отпаднаха

Никола Чонгаров финишира на 40-то място в първия манш на олимпийския слалом в алпийските ски на Игрите в Сочи. Той преодоля трасето на пистата "Роза Хутор" за 51.12 секунди . Другите двама българи Стефан Присадов и Георги Георгиев   отпаднаха. Лидер..

публикувано на 22.02.14 в 17:05
Владимир Илиев

Владимир Илиев и Иван Златев си размениха местата в щафетата

Владимир Илиев и Иван Златев си разменят местата като втори и трети пост в състава на мъжката ни щафета. Промяната е продиктувана от информация, която са получили треньорът Георги Фъртунов и останалите от щаба за подредбата в други щафети, които се..

публикувано на 21.02.14 в 15:17
Никола Чонгаров ще бъде знаменосец по време на закриването на Игрите

Никола Чонгаров ще бъде знаменосец на делегацията ни по време на закриването на Игрите

Никола Чонгаров ще бъде знаменосец на българската делегация по време на закриването на Зимни олимпийски игри в Сочи. След прибралата се вече в България Александра Жекова той е с най-предно индивидуално класиране от останалите ни олимпийци и това..

публикувано на 21.02.14 в 13:56

Организаторите обмислят отлагане на женската щафета в биатлона заради гъста мъгла в Сочи

Организаторите на състезанията по биатлон на Зимните олимпийски игри в Сочи са изправени пред ново отлагане на състезанията за днес, тъй като трасето Лаура отново е покрито в мъгла. Международният съюз по биатлон (IBU) отказа коментар на момента за..

публикувано на 21.02.14 в 13:11
Съмнения за съдийски уговорки около титлата на Сотникова

По-малко от 24 часа след като спечели олимпийската титла в турнира по фигурно пързаляне при жените, постижението на Аделина Сотникова вече е подложено на съмнение. Причина е твърдението на американското издание "USA Today", че непосредствено преди..

публикувано на 21.02.14 в 12:31
Аделина Стоникова спечели олимпийската титла в Сочи

Аделина Сотникова спечели олимпийската титла в Сочи

Аделина Сотникова спечели олимпийската титла по фигурно пързаляне при жените на Игрите в Сочи и така донесе първа титла за домакините в историята на надпреварата. 17-годишната рускиня , която беше втора в кратката програма, получи оценка от..

публикувано на 21.02.14 в 10:01
Килиан Албрехт не успя да стане член на Комисията на спортистите към МОК

Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) и Хейли Викенхайзер (Канада) са новите членове на Комисията на спортистите към МОК. Олимпийците в Сочи предпочетоха осемкратния олимпийски шампион в биатлона и състезателката по хокей на лед пред останалите 7..

публикувано на 20.02.14 в 14:59
Трима французи спечелиха отличията в дисциплината ски крос

Трима французи спечелиха отличията в дисциплината ски крос от програмата на ските свободен стил при мъжете на Олимпиадата в Сочи. О лимпийски шампион стана Жан Фредерик Шапюи, втори е Арно Боволента, а бронзовото отличие остана за Жонатан..

публикувано на 20.02.14 в 13:50
Иван Златев ще замени Мирослав Кенанов в щафетата

Иван Златев ще замени Мирослав Кенанов в състава на щафетата ни , с която завършва програмата на олимпийските състезания по биатлон в Сочи. Промяната се налага, тъй като Кенанов страда от синузит и е на антибиотици. Старши треньорът Георги..

публикувано на 20.02.14 в 12:49
Ю На Ким поведе след кратката програма на олимпийския турнир по фигурно пързаляне при жените.

Изненада: Детето – чудо Юлия Липниская е 5-а след кратката програма при жените

Олимпийската шампионка от Ванкувър Ю На Ким поведе след кратката програма на олимпийския турнир по фигурно пързаляне при жените. Корейката изпревари представителката на Русия Аделина Сотникова и италианката Каролина Коснер...

публикувано на 19.02.14 в 21:41