Пореден крах за Локомотив!

ЦСКА 1948 победи Локомотив(Пловдив) като гост с 2:0 и нанесе тежък удар по наставника на смърфовете Любослав Пенев.

В 4-ата минута Евгений Сердюк навлезе в наказателното поле, но там Хорхе Сегура успя с шпагат да изчисти топката. Главният съдия Георги Давидов посочи бялата точка, но веднага след това се поправи и вдигна ръката си за засада, за която му сигнализира помощникът му.

В 15-ата минута Теодор Иванов намери Евгений Сердюк, който се справи с Тодор Павлов, а след това преодоля и вратаря Кристиан Томов, но от малък ъгъл не успя да уцели очертанията на вратата.

В 23-ата минута Радослав Кирилов надигра Тодор Павлов и Йоан Н`зи, но изстрелът му се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Томов.

В следващите минути опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В края на първата част Христо Иванов намери Жулиен Лами в наказателното поле, но Джонатан Перейра се намеси решаващо и се стигна до ъглов удар, след който не последва нищо опасно за дебютанта Алекс Божев.

В началото на втората част топката стигна до Радослав Кирилов до дъгата на наказателното поле и той отправи мощен изстрел, който обаче бе отразен от Томов.

Локомотив Пловдив отговори с добър пробив на Жулиен Лами, който обаче прибърза с подаването към Христо Иванов в наказателното поле.

Секунди след като се появи в игра в 66-ата минута Касиано Бузон пробва изстрел от дистанция, който обаче не бе достатъчен силен, че да затрудни Томов.

С оглед тоталната доминация, футболистите на ФК ЦСКА 1948 заслужено поведоха в резултата. В 70-ата минута при центриране от десния фланг в наказателното поле Марио Илиевски пое топката и напълно необезпокояван реализира за 1:0.

След десет минути зрителите на "стадион" Локомотив станаха свидетели на може би гола на сезона, отбелязан по удивителен начин от бившият ас на пловдивчани Бирсент Карагарен, чието изпълнение изненада Кристиан Томов.

След успеха ЦСКА 1948 събра актив от 12 точки, колкото има и Локомотив Пловдив, но "смърфовете" са с два мача повече.