Победи за "Левски" и "Лудогорец", ЦСКА играе днес

Левски се наложи над ЦСКА 1948 с 4:2 като гост в среща от изтегления 12-и кръг на Първа лига.

"Левски" откри резултата в16-ата минута. Евертон Бала центрира в наказателното поле, където Мустафа Сангаре простреля с глава Петър Маринов за 1:0. Десетина минути по-късно отново Сангаре бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече подаване от дясно на Алдаир.

"Сините" бяха наказани от капитана на „армейците“ Радослав Кирилов, който се разписа с прецизно изпълнение.

След около час игра бившият футболист на домакините Алекс Колев засече ново хубаво подаване на Евертон Бала, за да върне преднината от два чисти гола на гостуващия състав.

Условията за игра в Бистрица започнаха да се усложняват на фона на проливния дъжд, примесен със силен вятър. Въпреки това, резервата на "Левски" Марин Петков покачи на 4:1 след още една асистенция на Алдаир.

Възпитаниците на Валентин Илиев опитаха да отвърнат на предизвикателството, но силите им стигнаха само за още един гол, дело на влезлия от пейката Марио Илиевски.

"Лудогорец" победи с 3:0 "Крумовград" като гост. Срещата се игра в "Коматево".

„Орлите“ поведоха още в 9-ата минута. Точен беше Руан, който с хубав удар от около 20 метра хвана неподготвен вратата на Крумовград Янко Георгиев. През първата част на два пъти Матиас Тисера пропусна златни възможности, а веднъж пропуск направи и Сон.

Резултатът стана 2:0 за шампионите в 59-ата минута. Тогава отново Руан стреля, топката рикошира в Матей Шимич и влезе във вратата.

Новото попълнение Ерик Маркус дебютира с майсторски гол, правейки 3:0, което се оказа и крайният резултат.

В последния мач от кръга тази вечер "Локомотив" (София) приема ЦСКА от  19:45 часа в квартал "Надежда".