"Ботев" победи с 1:0 като гост "Берое"

"Ботев" (Пловдив) победи с 1:0  "Берое" като гост в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Още във втората минута опасен удар на Кристиан Нвачукву бе блокиран от бранител в "зелено". Последваха два изстрела на "заралии" от Франсиско Сагардия и Винисиус Белоти, но и двата опита бяха отразени от Ханс Бернат.

В 38-ата минута "канарчетата" откриха резултата. Ивелин Попов намери Антонио Перера, той продължи към Кристиан Нвачукву, а той прокара топката между краката на вратаря за 0:1.

Второто полувреме стартира в доста спокойно темпо, нетипично за "Битката за Тракия". Скуката бе нарушена в 58-ата минута, когато Георги Кабаков ядоса "канарчетата" за спорно нарушение на Йонас Там.

В 63-ата минута Енцо Еспиноза отправи удар от ъгъла на наказателното поле, който бе избит без проблеми от Ханс Бернат. В 70-ата минута отново Нвачукву отправи втория точен удар за Ботев, но той бе спасен от Мота.

В 78-ата минута домакините бяха близо до изравяването, но късметът покри "канарчетата". Центриране отдясно прати топката към Хуан Торес, той засече с глава, Ханс Бернат не мръдна от голлинията, а кълбото премина на сантиметри от гредата.

В 86-ата минута капитанът на "жълто-черните" Ивелин Попов бе изгонен от Георги Кабаков с директен червен картон за нарушение в центъра на терена, като ситуацията бе разгледана и от системата VAR.

С този успех "Ботев" се изравни на върха в класирането с отбора на Левски, преди изиграването на мача на "сините" с ЦСКА 1948.