България - Салвадор 1:2 за Купа "Дейвис", финалът е днес

Салвадор води с 2:1 победи на България в срещата за Супа "Дейвис", но нашите могат да стигнат до крайната победа днес.

Александър Донски и Пьотр Нестеров загубиха срещата на двойки със 7:5, 6:7(4), 3:6 от Марсело Аревало и Сезар Крус. Аревало е шампион в мъжките двойки на „Ролан Гарос“ през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото първенство на САЩ по-рано през този месец. Мачът продължи 2 часа и 36 минути.

Дебютантът Илиян Радулов изигра великолепен мач и е само на гейм от това България да изравни резултата срещу Салвадор на 2:2 победи.

19-годишният Радулов имаше преднина от 6:1, 5:2 преди двубоя срещу Хуан Карлос Фуентес да бъде прекъснат заради дъжд. Срещата ще бъде подновена в 12:30 часа днес. Радулов изигра перфектен мач и през цялото време доминираше на корта.

В решителната пета среща Янаки Милев ще играе срещу Марсело Аревало.