„Берое 2016“ започна с победа

С успех като гост започна участието си в супер Волей Лигата „Берое 2016“. В първия кръг на първенството възпитаниците на Мирослав Живков играха срещу „Добруджа 07“ в Добрич и спечелиха с 3:1 гейма. За старозагорският отбор дебютира бившия национал Велизар Чернокожев. В първата част „Берое 2016“ имаше преднина и въпреки това допусна обрат за крайното 25:27 точки. В следващите два гейма старозагорци доминираха и спечелиха съответно с 25:16 и 25:19. В четвъртата част домакините водеха с 16:15 в средата на частта, но „Берое 2016“ доказа, че е по-добрият отбор и спечели гейма с 25:22 и мача с 3:1 гейма. За победителите най-резултатни бяха Руси Желев с 22 точки и Велизар Чернокожев с 16. За „Добруджа 07“ Цветелин Цветанов записа 16 точки. В следващия кръг от първенството „Берое 2016“ ще гостува на ЦСКА. Двубоят ще се играе от 18 часа на 25 октомври, петък, в столичната зала „Васил Симов“.