Седем медала извоюваха бойци от „Аскен“

Мирослав Митев

В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ завършиха битките от традиционния турнир по киокушин карате за Купа „Стара Загора“. „Много силен турнир, много хубави битки, израстват децата“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Мирослав Митев, треньор в клуба домакин на турнира „Аскен“. В двубоите участваха 180 каратисти във възрасти до 12 и до 14 години. „Участваха 29 от 30 регистрирани клуба към федерацията“, сподели треньорът. До 12 години шампиони станаха състезатели от София, Велико Търново, Перник, Бургас и Силистра при момчетата и от Бургас, Стара Загора и София при момичетата. До 14 години при момчетата титли извоюваха каратисти от Левски, Варна, Асеновград и Бургас, а при момичетата от Садово, Ловеч и Велико Търново. За „Аскен“ Деяна Гаврилова спечели златно отличие, Дея Дойчева стана втора, Габриела Колева, Полина Петкова, Михаил Тонев, Теодор Вълков и Росица Сарандева завършиха трети. Специални награди за най-техничен състезател получиха Дарина Дойнова от Велико Търново и Георги Василев от Левски, а за най-висок боен дух Ивайло Данев от Варна и Паолина Иванова от Ловеч. Още – в прикачения файл.