Лудогорец пречупи Локомотив след късен гол

Лудогорец победи много трудно Локомотив(Пловдив) с 1:0, но спечели важни 3 точки, с които се откъсва еднолично в класирането. Разградският тим започна доста по-активно от своя съперник и почти не му даваше топката в първите минути.

Квадво Дуа нанесе първия точен удар в мача в 11-тата минута, който не успя да затрудни изобщо Луков. Далеч по-опасно бе следващото положение пред „черно-бялата“ врата. Камара напредна през центъра и пусна вдясно към Пьотровски, който стреля незабавно. Сегура се хвърли на шпагат пред удара на поляка и опази вратата на Луков.

Малко след като измина половин час игра, Лудогорец отново погледна към вратата на гостите. Лошо изчистена топка от корнер попадна у Ерик Маркус, а последното лятно попълнение на „зелените“ стреля високо над вратата на Луков.

В началото на втората част Марсилио центрира опасно от левия фланг, но никой негов съотборник не разчете подаването му в малкия пеналт.  В 65-ата минута  Рик Джонатан центрира от свободен удар отдясно на наказателното поле, а на далечната греда Диниш Алмейда беше изпуснат от Хуан Переа и нанесе силен удар с глава, но Мартин Луков направи чудесно спасяване, улавяйки топката точно на самата голлиния.

120 секунди след това вратарят отново се намеси – този път при далечен шут на Ивайло Чочев. В следващите две минути Маркус нанесе два удара от идентична позиция – при първия Луков отрази с крак, а при втория топката излезе в аут.

В 86-та минута Рик Джонатан проби бетона на Локомотив и се разписа след солова акция. Това сложи точка на интригата.

Победата праща Лудогорец еднолично на върха с 28 точки – три над Левски и с мач по-малко. Локомотив Пловдив на Любослав Пенев остава десети с 12 пункта актив.