Баскетболистите на Спартак (Пл) загубиха в Чехия

Отборът на Спартак (Плевен) загуби от тима на Опава с 68:83 точки като гост в Чехия във втория си мач от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже.

Спартак заема четвърто място във временното класиране в групата, като ще гостува на Нюкасъл Ийгълс във Великобритания в следващия си мач от лигата на 22 октомври.

Съперници на плевенчани са още Валмиера (Латвия), с който те играха в първия си двубой, Волунтари (Румъния), Донар Грьонинген (Нидерландия), Джики Варшава (Полша), Тарту (Естония) и Спишски Ритиери (Словакия).

Двата състава изиграха оспорвана първа четвърт, в която няколко пъти си размениха водачеството, а след 10 минути игра Спартак изоставаше само с точка - 16:17.

Опава обаче изигра силна втора част и започна да трупа преднина, която достигна до 16 точки при 37:21 при оставащи по-малко от три минути от първото полувреме.

На почивката пасивът на плевенчани бе 13 точки - 26:39.

Последва сравнително равностойна трета четвърт.

Баскетболистите на Спартак Плевен свалиха разликата до 6 точки при 47:53 след два точни наказателни удара на Трей Холоуел, но отборът на Опава остана водещ в резултата и пак увеличи аванса си, за да поведе с 65:49 преди заключителните 10 минути.

До края на мача домакините поддържаха преднината си и стигнаха до успеха.

За българския състав това бе трети мач в рамките на шест дни.

Състезателите, водени от старши треньора Любомир Минчев, направиха повече грешки (16-12) и по-малко асистенции (15-26), а чешкият тим имаше превъзходство и при стрелбата от далечна дистанция (21%-35%).

Трей Холоуел бе най-резултатен за Спартак Плевен с 20 точки и 2 борби, Дерек Кълвър завърши с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 11 борби, а Брет Рийд добави 14 точки и 9 борби.