"Ботев" Враца и парламентът завършиха 4:4

4
Снимка: Жоро Александров

8 гола паднаха в контролата, която изиграха в събота във Враца ветераните на Ботев и народни представители от парламента. Мачът беше част от турне на депутатите, в което те поддържат форма. Крайният резултат 4:4 обяснява за интригата на терена, която остана жива до последната минута.

Президентът на домакините Вангел Вангелов откри сметката от дузпа, но Емил Евтимов и Даниел Александров обърнаха резултата до 1:2. Георги Янев реализира второто попадение за Ботев, но Александров с втория си гол в мача отново изведе парламентаристите напред за 2:3. Врачанският депутат Мартин Харизанов, който изигра по едно полувреме за двата тима, реализира за 3:3. В заключителните минути на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Юлиян Димитров вкара за 4:3, но Емил Евтимов фиксира крайния резултат с късно попадение за справедливото равенство на терена.

По-късно, по време на третото полувреме, на което външни лица не бяха допуснати, бяха анализирани детайлите от срещата.

Селекционерът на парламентарния тим – ексспортният министър Красен Кралев, похвали домакините за поканата и организацията на срещата:

„Ние градим този отбор от известно време. Преди няколко месеца бяхме в Шумен, днес сме във Враца.... Днес на терена видяхте 7 народни представители. Наш капитан е Джейхан Ибрямов от ДПС, на терена е неговият съпартиец Марио Рангелов. Участват още проф. Андрей Чорбанов от ИТН, Мартин харизанов, Илтер Бейзатов и Валери Лачовски от ГЕРБ-СДС. В състава ни е директорът на Спортното училище в София „Ген. Владимир Стойчев" – Борис Борисов. За съжаление плеймейкърът ни – Красимир Вълчев, е контузен, но се надявам момчетата на терена да се справят и без него. Имаме и двама контузени депутати от ПП-ДБ..."

Преди срещата селекционерът на домакините – легендарният бивш футболист на Ботев и славен треньор на тима от близкото минало Петър Каменов, определи, че целта на неговите момчета е само една – победата:

„Аз бях избран за треньор след гласуване. Аз съм фасаден треньор. За първи път в кариерата ми... Тактика не съм им определял, казах им, че целта ни е само една – да бият. И те обещаха да я изпълнят", каза наставникът, който преди дни навърши 83 години.

За домакините в контролата играха: Цветан Димитров-Цъката, Ивайло Кунев, Цветослав Божинов-Гигса, Ивайло Георгиев-Зеука, Вангел Вангелов, Ангел Петров, Георги Иванов, Георги Янев, Петър Иванов, Цветан Атанасов, Юлиян Георгиев, Николай Николов, Милен Бельов.

Галерия

Милица Мирчева не успя да завоюва квота за Париж

Националната рекордьорка на 10 000 м, полумаратон и маратон и състезателка на СК ”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов Милица Мирчева финишира на 10-о място при жените на маратона в Прага, Чехия на 5 май с време 2.38.38. Този ден бе и последен за квалификация в маратона на олимпийските игри в Париж. Милица, която ще навърши 30 години на 24..

публикувано на 06.05.24 в 13:54

Футболно шоу в Дреновец

С много празнично настроение премина днешната традиционна футболна среща между отборите на "Млади" и "Стари" в Дреновец. За първи път младите успяха да се наложат над ветераните, съобщиха организаторите. Мачът бе доста оспорван и завърши при резултат 9:9 в редовното време, но отборът на младите бе по-точен при изпълнението на дузпите.  След края на..

публикувано на 05.05.24 в 15:13

"Ботев II" падна и от "Локо" Горна Оряховица

Дубълът на Ботев /Враца/ направи шпалир на новия член на Втора лига – Локо /ГО/, след съкрушителна загуба у дома с 1:5. Срещата от 26-ия кръг на Северозападната трета лига фиксира поредното поражение за тима на Ивайло Димитров, който отдавна се е превърнал в боксова круша за останалите противници в аматьорската дивизия. Заради предсрочното изпадане на..

публикувано на 05.05.24 в 15:07

Ясно е кога са последните срещи на "Ботев" Враца

Спортно-техническата комисия към БФС най-после обяви дните и часовете, в които ще се изиграят последните 4 мача в групата на изпадащите от родния елит. За разлика от останалия свят, у нас графикът се прави на малки периоди от време, тъй като зависи от програмата на телевизията, имаща права за излъчване. Това нерядко е предизвиквало негодуванието на..

публикувано на 05.05.24 в 15:05

Двама от "Ботев 93" на европейско по борба

Двама състезатели на врачанския клуб „Ботев 93" попаднаха в състава на националния ни тим по борба за европейското първенство за момчета и момичета. Надпреварата при 15-годишните ще се проведе между 15 и 18 май в гръцкия град Лутраки. Националните шампиони Владислав Иванов при 38-килограмовите и Борис Крумов в кат. до 41 кг ще представят родината на..

публикувано на 05.05.24 в 15:02

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в Ел Класико

"Вихър" победи с 5:2 "Пъстрина" в дербито на село Николово. Срещата бе от 13-ия отложен кръг на четвър та монтанска футболна дивизия. Заради падналия дъжд Ел Класико на Николово се игра на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" в Монтана.  Мачът тръгна повече от добре за "Пъстрина". В 12-та минута Цветелин Анжелов реализира отсъдената дузпа..

публикувано на 04.05.24 в 13:45

"Локо" гони четвърто място

В истински голов екшън "Локомотив" Мездра спечели гостуването си на "Ювентус" Малчика с 5:3 в срещата от 26-ия кръг на Северозападната Трета лига.  Сергей Георгиев от гостите помогна за успеха с хеттрик, а Мартин Милков от домакините вкара два пъти и веднъж уцели гредата. Милков  откри резултата в 13-ата минута, а секунди след това Васил Сапунджиев..

публикувано на 04.05.24 в 12:59