Гол в последната минута донесе победа за "Берое"(ГАЛЕРИЯ/СНИМКИ)

| обновено на 01.04.17 в 18:06

"Берое" и "Локомотив"(Пловдив) сътвориха истински футболен спектакъл завършил с драматична победа за домакините от Стара Загора с 3:2. Развръзката на двубоя бе оставена за последната минута, когато резервата на беройци Матеас Делич вдигна на крака близо 2500-те по трибуните, отбелязвайки последното попадение. Немалка бе заслугата за страхотния футбол на стадиона под Аязмото и на гостите, които наваксаха изоставане от 2 гола.

Ферарио Спасов заложи на Душан Перниш на вратата, Атанас Зехиров, Иво Иванов, Венцислав Василев и Веселин Пенев в защита, Кохей Като, Мартин Райнов и Георги Божилов в средата на терена, Борислав Цонев и Антон Карачанаков по крилата и Жуниор Мапуку на върха на атаката.

Двубоят започна в спокойно темпо с оглед на факта, че гостите от Пловдив бяха сигурни за първата шестица на Първа лига, докато за беройци бе ясно, че ще играят във втората четворка на осмицата в долната половина на класирането на шампионата. Все пак домакините се опитаха да наложат натиск от началото на мача, но стигаха главно до статични положения пред вратата на Ел Харуби. Именно при такава ситуация в 18-та минута Антон Карачанаков центрира от пряк свободен удар, където Иво Иванов нанесе удар с глава, топката се отклони в Роберт Петров и влетя в мрежата - 1:0 за "Берое"!

Снимка

След гола играчите на "Локо" Пловдив отговориха с далечен удар на Ванчо Траянов, който бе отразен от Душан Перниш.

В 30-та минута резултата бе удвоен. Георги Божилов се възползва от грешка на Пауло Серджио в средата на терена, изведе Антон Карачанаков сам срещу Ел Харуби и той нямаше проблем да го преодолее за 2-0 за "Берое"!

Снимка

В следващите десетина минути гостите от Пловдив опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но това така и не доведе до сериозни опасности пред вратата на Душан Перниш. Вместо това беройци успяха да организират няколко добри контраатаки. При една от тях в 42-та минута Жуниор Мапуку преодоля опеката на Павел Виданов по лявото крило и центрира опасно към точката на дузпата, където Антон Карачанаков вместо да стреля, се засуети и топката му бе отнета.

Второто полувреме започна с две промени в състава на гостите от Пловдив. Парвиз Умарбаев и Дани Кики влязоха на местата на Дино Мартинович и Пауло Серджио. Освен с тези смени, "Локомотив" промени и нагласата си за игра. Още с първия сигнал на Драгомир Драганов, възпитаниците на Едуард Ераносян вдигна оборотите. Първо Перниш се намеси чудесно след удар на Веселин Марчев и изби в корнер, след който обаче Кирил Котев се извиси над всички и намали резултата.

"Берое" отговори с два поредни пропуска на Жуниор Мапуку Конгоанецът бе изведен на два пъти в наказателното поле, но нанесе слаби удари в тялото на стража на гостите.

В следващите минути беройци приеха играта в своята половина, което бе огромна грешка. Гостите осъществиха траен натиск, който даде резултат в 74-та минута, когато Марчев проби отляво, подаде към точката на дузпата, където Димо Бакалов нанесе точен удар, изравнявайки резултат.

В последната минута беройци все пак стигнаха до така важния трети гол. След страхотно извеждащо подаване на Жуниор Мапуку, влезлият малко по- рано Матеас Делич се озова очи в очи с Ясин Ел Харуби и технично пусна коженото кълбо покрай стража на гостите. Още в следващата атака "Локомотив" бе близо до отбелязването на изравнително попадение, но страхотна изява на Перниш запази трите точки за старозагорци.

С тази победа "Берое" събира 35 точки, с които завърши на осмо място в редовния сезон на шампионата. През следващата седмица беройци започват участието си във втората четворка на долната осмица в Първа лига с домакинство на "Локомотив" Горна Оряховица. Съперниците на тима от Стара Загора ще бъдат "Локомотив" Горна Оряховица, "Пирин" и "Нефтохимик". Пълната програма ще стане ясна в близките дни.

"Берое" - "Локомотив" Пловдив 3:2 Роберт Петров 18 мин. автогол, Антон Карачанаков 30 мин;, Матеас Делич 90 мин. Кирил Котев 48 мин., Димо Бакалов 74 мин.

"Берое": Душан Перниш, Атанас Зехиров, Иво Иванов - капитан, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Кохей Като, Мартин Райнов, Георги Божилов( 76 мин. - Виле Салмикиви), Антон Карачанаков( 81 мин. - Матеас Делич), Борислав Цонев( 63 мин. - Радослав Кирилов), Жуниор Мапуку; старши треньор: Ферарио Спасов

"Локомотив" Пловдив: Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов 17 мин. жълт картон, Роберт Петров( 65 мин. - Димо Бакалов), Ванчо Траянов, Стефан Йевтоски - 13 мин. жълт картон, Веселин Марчев, Мартин Камбуров - капитан, Дино Мартинович( 46 мин. - Парвиз Умарбаев), Пауло Серджио (46 мин. - Дани Кики); старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Драгомир Драганов