Слушайте!

Българските волейболисти ще играят осминафинал на „Евро 2021”

Снимка: bvf.bg

Мъжкият национален отбор по волейбол на България продължава участието си на европейското първенство 2021. Националите завършиха с победа в група „В“ в чешкия град Острава, като надиграха Беларус с 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22).

Така българите с 3 победи, 2 загуби и 8 точки останаха на трето място в крайното класиране след груповата фаза и остават в турнира. Техен съперник на осминафинала ще е Германия.

Мачът ще се играе на 12 септември от 20,00 часа българско време в Острава. Победителят от тази двойка ще срещне победителя от двубоя Италия – Латвия.