Григор Димитров е на четвъртфинал в Стокхолм

Григор Димитров
Снимка: rolexshanghaimasters.com

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис  турнира на твърда настилка в зала от сериите АТП 250 в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 767455 евро.

Димитров, който е шампион в надпреварата през 2013 година, е поставен под номер 3 и почива в първия кръг.

На осминафиналите първата ни ракета  победи със 7:6(1), 6:3 французина Кентен Алис, който е №95 в световната ранглиста. Срещата продължи точно 100 минути.

Българинът допусна първи пробив за 1:3 в първия сет, но веднага отговори с рибрейк. При 4:5 Димитров успя да отрази три сетбола при собствен сервис, а след това се стигна до тайбрек. В него Григор поведе с 6:0 и спечели убедително със 7:1 точки.

Във втората част хасковлията пропусна две точки за пробив при 3:2, но след това успя да стигне до решителен брейк за 5:3. Българинът затвори мача в своя полза със сервис гейм на нула.

В четвъртфиналите в петък Димитров ще играе срещу №317 в света Доминик Щрикер (Швейцария), който елиминира Матео Беретини (Италия).

Турнирът в Стокхолм е един от най-успешните за Димитров, който спечели първия си трофей в Тура на АТП именно в шведската столица, а през 2014 и 2017 година достигна до финала. Сега Григор пък прекъсна негативна серия от две поредни загуби от предишните си две участия в състезанието през 2019 и 2022 година.

По публикацията работи: Кръстина Иванова