Манчестър Сити на трети пореден финал за Купата на Лигата, въпреки че загуби

Фред фаулира голмайстора на Сити Агуеро.

Манчестър Сити се класира за трета поредна година за финала за купата на Лигата в Англия, макар и да загуби с 0:1 като домакин от градския си съперник Манчестър Юнайтед в реванша от полуфиналите.

Успехът преди няколко седмици на "Олд Трафорд" с 3:1 бе достатъчен на "гражданите", за да достигнат решителния мач на "Уембли" с общ резултат 3:2. В спора за отличието те ще се срещнат с Астън Вила.

Единственото попадение в реванша на "Етихад" реализира Неманя Матич десетина минути преди почивката. Сърбинът бе точен с бомбен удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме играта бе двуостра, но домакините от Сити бяха улеснени от втория жълт картон на Матич в 76-ата минута, който остави гостите от Юнайтед пред непосилната задача да търсят втори гол с човек по-малко.

От своя страна Манчестър Сити направи серия от пропуски пред вратата на блестящия в този мач Давид де Хеа, а на два пъти голове на домакините бяха отменяни правилно заради засада.