Волейболните ни националки загубиха решаващия мач срещу състава на Турция

Национален отбор

Националният ни женски волейболен отбор отстъпи пред състава на Турция с 2:3 гейма (25:23, 23:25, 23:25, 25:13, 13:15) в четвъртия си мач от трета група на световните квалификации в столичната зала "Христо Ботев".

Нашите момичета все още имат теоретична възможност да завършат на първото място, но това минава през чиста победа за тях в последния мач, както и поражение с 0:3 или 1:3 на туркините. Все пак момичетата на треньора Иван Сеферинов ще имат шанс и да се поправят, тъй като евентуалното 2-о място ще ги изпрати на допълнителни квалификации.

След 2:2 гейма се стигна до тайбрек, в който отборът на България изоставаше в началото с 4:10. Нашите момичета обаче се мобилизираха и направиха невероятна серия, в която съкратиха пасива си до 2 точки- 13:14, но в крайна сметка загубиха.

Турция сега има 4 победи от 4 мача, а България остана на 2-а позиция с 3 победи и 1 поражение, но пък взе точка от днешната загуба.

Среща от 4-и кръг на квалификациите за световно първенство по волейбол за жени в зала "Христо Ботев":

България - Турция  2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 25:13, 13:15.