Звездата на „Лудогорец“ от Шампионската лига Кафу вкара и у нас

"Лудогорец" победи "Славия" с 3:1
Снимка: архив

Отборът на „Лудогорец“ (Разград) победи  „Славия“ с 3:1 в двубой от седмия кръг на Първа професионална футболна лига. Така преди последните мачове от кръга шампионите от последните се изкачиха на трето място в класирането с 13 точки, лидер е „Левски“ със 17 т., а втори е тимът на „Дунав“ с 16 т.

„Лудогорец“ контролираше събитията на терена и още през първото полувреме вкара два гола чрез Козмин Моци от дузпа в 12-та минута и Вандерсон в 45-ата. Домакините изпуснаха и още положение до почивката. „Славия“ стигна до гол през второто полувреме, вкара го Стефан Велков в 60-ата минута. Доминацията на тима от Разград обаче затвърди звездата на тима от европейската Шампионска лига – Кафу, който влезе като резерва и в 75-ата минута вкара за първи път в родното първенство.

Георги Дерменджиев, старши треньор на „Лудогорец“ заяви: Доволен съм от резултата. Получи се не много впечатляващ мач, но резултатът е 3:1 и ние играхме без голямо напрежение. Футболистите бяха достатъчно концентрирани, успяха и да поведат, но след това играта се разкъса и стана бавна. Момчетата се научиха да играят почти на пълни обороти и във вътрешното първенство. Те имат характер, не се притесняват и не ги страх дори от големите обори. Просто играят играта на „Лудогорец".

"Лудогорец“ е най-добрият отбор в България и го е доказал – каза Александър Тарханов, треньорът на „Славия“. Доста отбори ще имат проблеми с тях, не само ние. Разликата в класите е твърде голяма и за да спечелиш нещо от тях, трябва да имаш голям късмет. „Левски“ успя, но изигра и много здрав мач срещу тях. Ние върнахме един гол и съответно се върнахме в мача, но допуснахме грешка в защита и „Лудогорец“ вкара бързо третото попадение.