от 09.00 часа

Италия отпадна от Световното първенство, загуби и от Уругвай

Снимка: Sportal.bg

Италия отпадна от Световното първенство по футбол. Четирикратният световен шампион  загуби с 0:1 от Уругвай в последния мач от груповата фаза на Мондиал 2014 година.

Капитанът на южноамериканците Диего Годин се превърна в герой за своя отбор, след като отбеляза единствения гол в срещата в 81-вата минута. Преди това Клаудио Маркизио бе изгонен с директен червен картон в 60-ата минута, което се оказа решаващо за момчетата на Чезаре Прандели.

Вицешампионът на Европа имаше нужда от равенство, за да продължи на осминафинал, но попадението на бранителя на "Атлетико" (Мадрид) с нещо средно между глава и рамо девет минути преди края ги изхвърли за втори пореден Мондиал още в груповата фаза.

Реферът от Мексико Марко Морено обаче ще бъде атакуван от играчите на италианците, след като спести червен картон на Луис Суарес за поредното му ухапване, като този път жертва бе Джорджо Киелини минута преди попадението на Уругвай.

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели изрази голямо разочарование от провала на “Скуадра адзура” и отпадането от Мондиал 2014 година, като нападна рефера Марко Родригес от Мексико.

Абсурдно е да останем с десет в мач като този. Когато се бориш за всяка топка, може да има някой фаул в повече, но аз не видях такъв, който е за директен червен картон. Този червен картон промени срещата, както и този, който беше спестен на Луис Суарес. Не видях ухапването на Суарес, но видях белезите на Джорджо Киелини от зъбите му, коментира Прандели. Италия изигра един добър мач. Много слаб втори, а в третия двубой се борихме до последния съдийски сигнал. Уругвай нямаше удар в нашата врата, затова е тежко да напуснем по този начин. Поемам си моята отговорност за подготовката, решенията и смените. Във футбола трябва да можеш да приемаш загубите, когато те идват поради твои грешки. Подготовката беше тежка и още чувствахме умора, но не е лесно да играем при тези условия. Ние сме единственият тим, играл в Манаус и два пъти от един часа на обед. Но няма нужда да се оправдаваме с тези неща. Балотели? Не се знае кога е нервен и кога е спокоен. Смених го на почивката, тъй като имах страх, че ще останем с 10. Нашият футбол не създава играчи, които да играят на високи обороти. Така трябва да се опиташ да измислиш нещо различно. Срещу Англия се получи, но срещу другите отбори - не.