Петър Петров на 9-о място в състезанието за Голямата награда на Испания по мотокрос

Петър Петров на 9-то място в състезанието за Голямата награда на Испания по мотокрос
Снимка: БГНЕС

Петър Петров спечели 23 точки в Световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Пилотът от Севлиево завърши на девета позиция в крайното класиране на седмия кръг на пистата "Талавера де ла рейна" в Испания.

Петров от "Кемеа рейсинг тийм" с "Ямаха" успя да влезе в топ 10 на най-добрите пилоти от цял свят в този клас.

След участието си на испанската писта близо до Толедо българинът се нареди 13-и във временното класиране на шампионата с актив от 106 точки.

Участието на Петров на Иберийския полуостров беше второто му най-добро класиране през сезона до сега. Той зае шесто място и 28 точки в Гран При на България, което се проведе на 18-20-и април на мотополигон "Горна Росица" край Севлиево.

Следващият кръг от световният шампионат, в който ще участва Петров, ще бъде на 24-25-и май на трасето "Матерли Бейсин" в Уинчестър (Великобритания).