от 09.00 часа

Видабаскет победи Дунав 2007 с 87-58 в първия си домакински мач

Видабаскет победи Дунав 2007 с 87-58 в първия си домакински мач от новия сезон в мъжката А група. Домакините на "речното" дерби изиграха страхотно второ полувреме, което ги изведе до успеха. Те имат победа и загуба до момента, а русенци са с две поражения. В следващия кръг Видабаскет ще има трудно гостуване на Академик Пловдив, а Дунав 2007 посреща Casino Capitol Спартак МВР.

Отборите изиграха много равностойно и интересно първо полувреме, като това даде индикация за интересен край на срещата, след като на почивката резултатът бе 37-35 в полза на Видабаскет. Коренно различно обаче бе второто полувреме. Домакините започнаха със силна серия, която направи аванса им двуцифрен, а след 30 минути вече беше 16 точки. Серия от 17-3 в началото на последната четвърт пък сложи окончателен край на спора и така Видабаскет зарадва феновете си с успех.

Домакините хванаха близо двойно повече борби и си подадоха два пъти повече асистенции от съперника. Те имаха и по-добър процент за стрелба, както и много повече точки под коша, и логично победата бе тяхна. Интересен факт е, че и двата отбора извършиха малък брой грешки – Видабаскет 7, а Дунав 2007 – 5.

Бойко Пангаров бе само на една асистенция от трипъл дабъл – той записа 25 точки, 10 борби и 9 завършващи паса. С 22 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Тодор Колев, а 18, 10 и 6 записа Теодор Киров.

За Дунав 2007 Деян Денчев записа 17 точки и 5 борби, а Андреан Атанасов вкара 12.

"Очаквана победа, удовлетворен съм. Изиграхме много силна 3-та и 4-та четвърт. В следващия кръг гостуваме в Пловдив на "Академик". Надявам се на победа", заяви за РАДИО ВИДИН след срещата треньора на Видабаскет Николай Колев.