от 21.00 часа

Баскетболистките на Монтана със загуба във втория кръг

Баскетболистките на Монтана загубиха с 61:71 точки гостуването си на шампиона Дунав /Русе/, мач от 2-ия кръг на Националната лига при жените. Русенки вкараха първите 5 точки в мача, но монтанчанки отговориха със следващите 7. Дунав изравни, но след това Монтана поведе и момичетата на треньора Славко Димитров поддържаха малка преднина до края на първото полувреме, което дойде при резултат 33:29 точки. Обратът в двубоя стана в третата четвърт и по-точно след серия от 8:0 за Дунав, която изведе домакинките напред с 3 точки. До края на мача Дунав поддържаше преднина пред съперника и така започна сезона с победа пред своя публика. Американката Кристина Сантяго бе най-резултатна за успеха с 25 точки. Зорница Костова се отчете с 15 и 7 асистенции, а дабъл дабъл направи Аманда Джонсън след 10 точки и 10 борби. За Монтана отново с най-много точки 23 приключи Милена Томова. Далеч с по-скромен актив завършиха Радмила Нешева и Катя Кордова. В следващия междинен кръг в сряда Монтана почива. На 27 октомври, от 18 часа в зала „Младост” монтанчанки приемат Нефтохимик 2010 /Бургас/.
По публикацията работи: Любо Андреев