Ботев излъга коравия тим на Черно море с 1:0

Ботев - Черно море 1:0
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) победи с любимото си 1:0 Черно море в среща от 13 кръг на Първа лига. Герой за "жълто-черните" във втори пореден двубой стана Вини Трибуле.

След центриране от корнер, защитата и вратарят Пламен Илиев не успяха да се справят, а Вини Трибуле отблизо засече с глава за 1:0.

В 34-ата минута гостите можеха да изравнят, но изстрелът на Росен Стефанов с глава срещна гредата.

През второто полувреме и двата тима направиха пропуски, но до нов гол не се стигна.

Неприятната новина за пловдивчани е контузията, която Николай Минков получи в добавеното време.

Така Ботев временно се изравни с втория Левски с по 28 точки.

Още от категорията
Веселин Празов и Мерт Салим

Локо гостува на Черноморец за Купата на България

Локомотив (Пловдив) гостува днес на Черноморец (Бургас) в 1/16-финал за Купата на България. Двубоят с “акулите” е от 13:30 часа на стадион “Лазур”. Крайният изход се решава в една среща. “Черно-белите” проведоха вчерашното си занимание на помощния терен на “Лаута”, а след това отпътуваха за Бургас. Наказани за срещата са Димитър Илиев и Мартин..

публикувано на 28.10.24 в 08:27
Шампионките се завърнаха в родната зала

ВК Марица се завърна победоносно в зала "Строител"

Шампионките от Марица (Пловдив) се завърнаха по чудесен начин у дома в зала „Строител“ за първия си домакински мач за новия сезон 2024-2025. Маричанки победиха в пловдивското дерби Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:16, 26:24) гейма. Двубоят се игра пред препълнената до краен предел зала „Строител“, която близо две десетилетия беше дом на Марица...

публикувано на 26.10.24 в 16:11
Футболистите на Берое ликуват в съблекалнята

Берое наказа Левски с 2:0 на "Герена"

Берое шокира Левски на "Герена".   "Заралии" нанесоха първа домакинска загуба на "сините" през сезона - 0:2. През първото полувреме столичани доминираха, докато гостите разчитаха на контраатаки. Домакините се отчетоха с куп пропуски, а Артур Мота направи две ключови спасявания. Второто полувреме започна с още една добра намеса на вратаря Мота. В..

публикувано на 26.10.24 в 08:08
Спартак разби с 4:0 като гост Саяна

Спартак (Пловдив) с 11-та поредна победа

Спартак (Пловдив) постигна 11-ата си поредна победа, след като разби с 4:0 Саяна в Хасково в мач от 14 кръг на Югоизточна Трета лига. Два гола за успеха отбеляза Тодор Тодоров, а по едно попадение добавиха Ариф Ферадов и Васил Стойчев. Така Спартак е втори в класирането с 35  точки,  на 2 зад лидера Черноморец. Трети е Ямбол с 34 точки. В следващия..

публикувано на 25.10.24 в 09:42