Локомотив се завърна на победния път

Локомотив(Пловдив) победи Берое като гост с 2:0 и спечели важни три точки в Стара Загора. Това е успех за наставника на смърфовете Любо Пенев.

Мачът в Стара Загора започна по-добре за гостите от Пловдив, но домакините не се затвориха в глуха защита.

Постепенно Берое започна да настъпва към вратата на Мартин Луков, но чистити положения липсваха.

В 33-ата минута Леандро Годой бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

До края на пъвата част Берое бе по-активен, но така и не успя да стигне до гол и първата част завърши 0:0.

Второто полувреме започна със силен шут от дистанция на Георги Каракашев, но Артур Мота спаси.

В 51-ата минута Берое имаше златен шанс, като удар на Винисиус Белоти бе спасен от Мартин Луков. Две минути след това Лучано Скуадроне засече топката след центриране от ъглов удар, като я насочи към Леандро Годой, чийто удар бе отразен от Луков.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Николас Пенев центрира с десния крак от лявото крило. В наказателното поле Жулиен Лами изпревари Лучиано Скуадроне и с глава порази мрежата на Мартин Луков за 1:0 в полза на гостите.

В 67-ата минута се откри нова възможност пред Локомотив. Димитър Илиев намери Христо Иванов, а халфът шутира без забавяне, но топката мина покрай гредата. В 79-ата минута Мартин Луков направи трето много важно спасяване след удар на Годой.

Христо Иванов сложо край на спора в 88-та минута, след като реализира за 2:0 за гостите.