Марица победи с 1:0 Добруджа с 9 души

Марица победи с 1:0 Добруджа
Снимка: ПФК Марица Пловдив

Марица (Пловдив) постигна инфарктна победа с 1:0 над Добруджа в среща от 12 кръг на Втора лига. Успехът дойде с гол на Димитър Аврамов в 90-та минута, въпреки че "жълто-сините" бяха с 9 души на терена. Сладкият успех идва в много важен момент,след серия от 4 загуби.

В 67-та минута Ифеани Дейвид бе отстранен от игра след втори жълт картон, а минута по-късно и гостите останаха с 10 души на терена. Стилян Николов, който през целия мач не спря да апострофира съдията, получи директен червен картон за обида. Секунди преди това бранителят получи жълт картон, тъй като за пореден път потърси сметка от рефера за негово решение.

В 80-та минута Марица остана с деветима души на терена. Соломон Джеймс получи втори жълт картон за нарушение. Четири минути преди това той получи жълт картон за съмнителна игра с ръка пред наказателното поле, след удар в тялото отблизо.

В последната минута на редовното време и с деветима души на терена Марица стигна до инфарктен гол. Димитър Аврамов отне топката от Славчо Шоколаров в центъра на терена и подаде към Веселин Марчев, който нахлу на скорост сам срещу последния защитник в отбраната на Добруджа. Аврамов надбяга трима бранители, включвайки се в атаката. Опитният Марчев видя своя съотборник и му подаде на границата на наказателното поле, откъдето Димитър Аврамов отбеляза, останал сам срещу Георги Аргилашки. Попадението бе първо за сърцатият защитник през този сезон. А Веселин Марчев записа асистенция №4 на своята сметка, което му отрежда второ място в групата по този показател.

Така Марица записа изстрадана победа и продължава да няма загубена точка срещу състава на Добруджа през последните три сезона, в които двата тима са във Втора лига. Успехът изкачи "жълто-сините" до 9-то място с актив от 16 точки. На 8 октомври, неделя, възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на негостоприемния терен в Радомир на местния Струмска слава.