Ботев победи с 2:1 Неа Саламина при дебюта на Копич

Елвис Ману с първи гол за "канарчетата"

Елвис Ману с дебютен гол за Ботев (Пловдив)
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Неа Саламина в контролна среща. Спарингът се игра пред над 500 зрители на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" стигнаха много трудно до успеха, като кипърският тим даде сериозна съпротива на пловдивчани. С дебютен гол се отчете новото попълнение Елвис Ману.

Двубоят бе неофициален дебют на Желко Копич начело на "жълто-черните". Още в 6-ата минута гостите сбъркаха фатално при връщане към вратаря, Антоан Бароан пресече подаването и останал очи в очи със стража вкара за 1:0.

Последваха два удара към вратата на Ботев, а "канарчетата" отговориха с неточен шут на Реда Рабей. В 26-ата минута Владислав Климович вкара много красив гол, разписвайки се със странична ножица от близка дистанция.

"Жълто-черните" фенове демонистраха за пореден път, че имат афинитет към красивия футбол и аплодираха попадението на гостуващия тим. Две минути по-късно Климович бе близо до втория си гол, но ударът му от 20 метра мина на сантиметри от гредата.

До края на първата част гостите бяха по-активният отбор, а по-интересно положение се откри пред Офори Ричард, чийто удар бе спасен от Хидайет Ханкич.

Второто полувреме стартира по идентичен начин. В 50-ата минута Хидайет Ханкич се намеси фантастично, отразявайки много опасен удар на Хуан Фелипе.

В 61-ата минута далечен удар на Етоо бе избит от стража на гостите. В 70-ата минута Климович, който бе най-активен за Неа Саламина, остана сам срещу Аргилашки, но шутира слабо и вратарят улови.

В 85-ата минута Елвис Ману блесна с дебютния си гол за Ботев. Нападателят се възползва от избита топка в наказателното поле на гостите и с удар от близка дистанция фиксира крайния резултат.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Николай Минков, Рой Херман, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Мохамед Брахими, Емануел Току, Антоан Бароан

По публикацията работи: Йордан Данчев