България направи престижно 1:1 като гост на Италия

Италия - България 1:1
Снимка: БФС

България постигна престижно равенство 1:1 като гост на европейския шампион Италия в мач от група "С" на световните квалификации. За домакините отбеляза Федерико Киеза в 16-ата минута, а в 39-ата Атанас Илиев изравни. За първи път в официален мач националите не губят от този съперник на негова земя.

Италианците доминираха през целия мач, като имаха не малко положения за гол, но отлични изяви на вратаря Георги Георгиев не позволиха на отбора на Роберто Манчини да се поздрави с победата. Двубоят бе първи за „адзурите“ от 11 юли, когато спечелиха титлата срещу Англия във финала на европейското първенство в Лондон. С равенството италианците имат вече 35 мача без загуба, като така изравниха постижение на Испания в периода 2007 – 2009 г.

В другия мач от нашата група Литва загуби у дома от Северна Ирландия с 1:4.

Още от категорията

Младежки литературен клуб отваря врати през лятото

Лято на творчесто писане и въображение. В Младежки център Пловдив отваря врати литературен клуб „Калиопа“, чието първо издание ще се бъде на 6-и юли /събота/, от 14.00 часа, в зала „Метеора“. Клубът ще се събира всяка първа и трета събота на месеца. Заниманията ще се провеждат в два модула - един основен, в който гости ще бъдат признати..

обновено на 02.07.24 в 13:26

Победа за Григор Димитров на старта на Уимбълдън

Григор Димитров започна с победа в три сета участието си на третия за сезона турнир от Големия шлем – Уимбълдън.  Поставеният под №10 българин победи с 6:3, 6:4, 7:5 №56 в световната ранглиста Душан Лайович от Сърбия. Срещата продължи час и 14 минути. Това е трета победа от четири мача за Димитров срещу Лайович. Във втория кръг Димитров ще играе срещу..

публикувано на 01.07.24 в 18:00

Димитър Иванов ще води Спартак през новия сезон

Димитър Иванов е старши треньорът на Спартак. Той води отбора последните три мача от изминалия сезон, а Спартак започна и своята подготовка за предстоящото си участие в Югоизточна Трета лига под негово ръководство. Така клубът взе решение Димитър Иванов да остане за постоянно като наставник на “гладиаторите", а целият щаб, с който ще работи новият старши..

публикувано на 01.07.24 в 17:54
Александър Христов

Александър Христов - героят от Сеул 1988

Легендарният ни боксьор Александър Христо е  ро ден на 28.07.1964 година в град Пловдив Олимпийски вицешампион от Сеул през 1988 г.одина. Играе и на Олимпийските игри в Атланта през 1996 година. Печели квота и за игрите в Барселона през 1992 година, но не е включен в състава. Състезава се в категория до 54 кг. за „Локомотив” (Пловдив), а като войник –..

публикувано на 01.07.24 в 13:51

Никола Цолов с нов триумф във Формула 3

Никола Цолов спечели втората си победа във Формула 3, след като триумфира в спринтово състезание на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия. Българинът стартира от третото място и запази позицията си зад съотборника си Кристиан Менсъл и Мартиниус Стеншорн в самото начало. Още в четвъртия завой обаче Никола напредна с една позиция, след като направи много силна..

публикувано на 29.06.24 в 18:09