Владимир Вълков няма да ръководи от 4 до 6 мача

Снимка: БГНЕС

Реферът Владимир Вълков от Пловдив няма да ръководи между четири и шест мача в професионалния футбол, обяви председателят на Съдийската комисия към БФС Костадин Стоичков. Причина са грешките на бригадата в мача Етър - ЦСКА-София и последвалите жалби от двата отбора.

"Преди шампионата обърнахме сериозно внимание на съдиите да бъдат максимално коректни, за да нямаме проблеми от това естество. За съжаление обаче, в последния кръг нещата ескалираха.

В предходните мачове грешките бяха човешки. Навсякъде по света се допускат, били са допускани и ще бъдат допускани. Първата ми работа като председател беше да инициирам въвеждането на ВАР. Това ще свали напрежението от съдийството и ще направим така, че правдата да възтържествува на терена.

Имаме заседание на Съдийската комисия и разглеждаме жалбите. Един съдия подлежи на наказание, когато оценката му е под 7.4. За съжаление, в мача Етър - ЦСКА имаме такъв случай. Ще разглеждаме и този мач, клиповете по жалбата и ще търсим решения.

Ще има известно наказание за този съдия. Какво ще бъде то, ще реши комисията. За оценка под 7,4 наказанието е от четири до шест мача", заяви Костадин Стоичков.

Още от категорията

"Ботев" продаде Уме Емануел на ФК "Цюрих"

"Ботев" (Пловдив) продаде 19-годишния флангови футболист Уме Емануел на швейцарския елитен ФК "Цюрих". По този начин „канарчетата“ осъществиха нов силен изходящ трансфер.  Нигерийското крило пристигна при „жълто-черните“ в края на 2022. Той изигра 47 двубоя за първия отбор, в който реализира 11 гола, като има и 3 мача с 3 попадения за дублиращия тим на..

публикувано на 08.07.24 в 15:17
Пламена Миткова

Пламена Миткова втора в Диамантената лига в Париж

Пловдивчанката Пламена Миткова завърши на второ място в дебюта си в Диамантената лига. В поредната спирка от надпреварата - този път във френската столица Париж, световната ни шампионка за девойки до 20 г. остана на 4 см от победителката Лариса Япикино от Италия. Българката постигна резултат 6.78 от втория си опит, докато Япикино, която е сребърна..

публикувано на 08.07.24 в 12:46

Падна 37-годишния рекорд на Стефка Костадинова

Световният рекорд на Стефка Костадинова в скока на височина при жените, който българката постави на Световното първенство в Рим на 30 август 1987 година, официално падна. Върховото постижение на Костадинова от италианската столица беше подобрено от най-добрата в дисциплината Ярослава Магучих от Украйна. На Диамантената лига в Париж Магучих скочи 210..

публикувано на 08.07.24 в 09:47
Локо завърши с победа планинския си лагер

Локо разби с 4:0 "Пирин" в контрола

"Локомотив" (Пловдив) завърши лагера в Боровец с разгромна победа. Пловдивчани надвиха "Пирин" с 4:0 контрола, играна в Самоков. Христо Иванов даде преднина на "Локомотив" в 12-ата минута. В 50-ата минута Мартин Хайдаров покачи на 2:0. В 65-ата минута Медвед бе съборен в наказателното поле на “орлетата” и съдията отсъди дузпа. Христо Иванов бе точен..

публикувано на 06.07.24 в 15:39
Георги Иванов подписа договора за технологията на голлинията

БФС въвежда технологията на голлинията

БФС сключи договор за 4 години за използването на стационарни камери на голлинията по време на срещите от Първа лига. С нововъведението БФС извежда като свой основен приоритет равнопоставеността между клубовете, като новата технология ще позволи точни и коректни решения за признаване на гол или съответно неговата отмяна.  В същото време ще бъде намален..

публикувано на 05.07.24 в 16:35