Локо гост на Загорец в първия кръг за Купата на България

Локо започва защитата на Купата като гост на Загорец
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Двукратният носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) започва защитата на трофея като гост на Загорец (Нова Загора). Лидерът в Трета лига - Югоизточна група отстрани днес втородивизионния Хебър (Пазарджик) с 2:1. Мачовете от първия кръг ще се играят между между 20 и 22 октомври.

Хебър поведе още в осмата минута чрез Тодор Чаворски, но Димитър Видев изравни в 42-ата, а победното попадение отбеляза Ивелин Иванов в четвъртата минута на добавеното време.

Пирин (Благоевград) също се класира за 1/16-финалите след победа с 2:0 като гост на Родопа (Смолян). „Орлетата“ стигнаха до успеха накрая с голове на Мирослав Пушкаров в 81-ата и на Александър Дюлгеров добавеното време. Техен съперник в първия кръг ще бъде Берое.

Спартак (Варна) пък победи Локомотив (София) с 2:1 у дома, като и двата гола за домакините вкара Мартин Паскалев. В първия кръг те ще бъдат домакини на Арда (Кърджали).

Още от категорията

DOG FEST този уикенд в Пловдив

Тази събота и неделя в Пловдив ще бъде под знака на първи по рода си нечуван и невиждан до сега фестивал за четириноги любимци и техните хора. Събитието се организира от  Български Киноложки Клуб и ще се проведе на територият на Plovdiv Stage Pаrk. Костадин Шанков, председател на Български киноложки клуб сподели акценти от програмата, която к акто..

публикувано на 26.06.24 в 17:57

Великолепието на света утре в центъра на Пловдив

За всички малки любознайковци и любители на пътешествията това лято ще бъде вълшебно и различно, стига да искат да се потопят във “Великолепието на света”. Това е и заглавието на най-новата поредица детски научни работилници, които стартират от утре /27 юни/ и ще се провеждат в центъра на Пловдив. Фабрика за знания е домакин на събитието, а първото от..

публикувано на 26.06.24 в 16:44

"Вердер" купи вратаря Стефан Смърколев

Стефан Смъркалев ще продължи кариерата си в немския елитен "Вердер" (Бремен). Талантливият вратар премина медицински прегледи и подписа договора си с „бременските музиканти“. През миналия сезон "Вердер" завърши на 9-о място в Бундеслигата.  През следващия сезон роденият през 2007 година вратар ще играе за втория отбор на тима от Бремен. Очаква..

публикувано на 26.06.24 в 15:43

"Ботев" победи с 5:2 "Черно море" в контрола

"Ботев" победи "Черно море" с 5:2 и записа втора победа в контролите. Мачът се игра във формат от 4 полувремена от по 30 минути. Антъни Уджа, Кристиан Нвачукву на два пъти, Емануел Уме и Мартин Секулич вкараха за „жълто-черните“. За "Черно море" точни бяха Исмаил Иса и Мартин Милушев от дузпа. Следващата приятелска среща на „канарчетата“ е в петък..

публикувано на 26.06.24 в 09:40

Динко Хоркаш премина в "Лас Палмас"

Най-добрият вратар в Първа лига през изминалата кампания Динко Хоркаш ще продължи кариерата си в испанската Ла Лига.  Хоркаш подписа договор за следващите четири сезона с Лас Палмас, съобщиха от клуба. 25-годишният хърватин се присъединява към испанския тим със свободен трансфер от Локомотив (Пловдив). За „смърфовете“ записа 21 мача, в 8 от които не..

публикувано на 25.06.24 в 17:44