Чистка в Академик след разгром от Левски за купата

Снимка: БТА

Защитаващият трофея си тим на Левски разгроми Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 115:74 и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Финалната осмица на надпреварата се провежда в зала "Универсиада" от днес до неделя.

Гостите от Пловдив бяха равностойни само през първите десет минути на мача, след което възпитаниците на Константин Папазов доминираха изцяло.

На почивката играчите на Левски Лукойл водеха с 60:36, а през второто полувреме увеличиха още поведе преднината си. Най-големият аванс на домакините беше 43 точки при 111:68 след кош на сина на легендата на "сините" Георги Младенов -  Борислав 73 секунди преди края. Той завърши мача с 12 точки. Шест играчи на Левски Лукойл приключиха с двуцифрен точков актив. Чавдар Костов беше най-резултатен с 19 точки, 16 добави Венцислав Петков. Домакините завършиха с 33 асистенции и 14 тройки. За пловдивчани се отличиха Седрик Боуен с 21 точки и Обрад Томич с 16.

Миналата година "сините" спечелиха трофея след успех на финала на Берое. Сега на полуфиналите Левски Лукойл ще се изправи срещу победителя от късния двубой днес между Берое и Черноморец.

"Играхме много добре, имаше положителна енергия през цялото време. Съперникът започна по-добре, но късата ротация си оказа значение", коментира старши треньорът на победителите Константин Папазов.

Американецът Закари Люис, който беше привлечен на 14 януари, е освободен по взаимно съгласие от Академик Бултекс 99, обяви наставникът на тима Асен Николов, който ще търси тотална промяна с привличането на нови попълнения.