Героите от САЩ`94 и Турция завършиха 2:2 в Кърджали

Снимка: sportal.bg

Ветераните на България и Турция завършиха наравно 2:2 в демостративен мач в Кърджали. Двубоят бе организиран по повод 25-та годишнина от "Американското лято", за което четвъртите в света получиха почетни плакети от Министерството на младежта и спорта.

За България от легендите от САЩ '94 на терена излязоха Даниел Боримиров, Цанко Цветанов, Ивайло Йорданов, Златко Янков, Христо Стоичков, Красимир Балъков, Бончо Генчев и Петър Михтарски, а за турците на терена бяха ветерани от Мондиал 2002, сред които Рюстю Реджбер, Юмит Каран, Емре Ашик, Нихат Кахвечъ и други.

Ивайло Йорданов откри резултата още в осмата минута с шут около точката за дузпата, а Станислав Ангелов, който заедно с други наскоро отказали се от футбола ветерани допълваше групата, пропусна да покачи на 2:0 скоро след това.

Турците удариха греда след четвърт час игра, а след още толкова успяха и да изравнят. Точен бе Тюмер Метин от дузпа и по този начин първото полувреме завърши наравно 1:1.

Дончо Донев изведе България отново напред в резултата малко по-късно след подаване на голмайстора на САЩ '94 и носител на "Златната топка" Христо Стоичков, но турците отново изравниха. Хазан Кабзе преодоля за втори път Йордан Господинов в 60-та минута и мачът завърши 2:2.

България: 1. Данчо Господинов, 2. Емил Кременлиев, 3. Даниел Боримиров, 4. Цанко Цветанов, 5. Ивайло Йоранов, 6. Златко Янков, 7. Емил Костадинов, 8. Христо Стоичков, 9. Наско Сираков, 10. Красимир Балъков, 11. Йордан Лечков, 12. Бончо Генчев, 13. Георги Гинчев, 14. Петър Михтарски, 15. Дончо Донев, 16. Илиан Илиев, 17. Станислав Ангелов, 18. Мюмюн Кашмеров, 19. Георги Пеев, 20. Радостин Кишишев, 21. Елин Топузаков, 22. Александър Александров – Кривия

Турция: Юмит Каран, Рюстю Речбер, Сердар Кулбилге, Ахмен Дурсун, Айхан Акман, Чихан Хасполатли, Емре Ашик, Фарук Аталай, Хасан Кабзе, Мерт Коркмаз, Нихат Кахвечи, Огюн Темизканоглу, Йомер Ердоган, Семих Сентюрк, Тюмер Метин, Тюнджай Санлъ, Хайати Кьосе, Серкан Балчъ, Гьокхан Юнал;, Хакан Юнсал, Йозкан Явуз Коркут, Метин Четинкая

Още от категорията
Гришо и Ноле в

Гришо и Ноле сътвориха невиждано шоу в "Арена София"

Григор Димитров и Новак Джокович сътвориха незабравимо шоу пред 12 500 зрители в "Арена София" снощи. Двамата се изправиха един срещу друг в демонстративен двубой. Победата грабна българинът с 6:4, 2:6, 10:6. Феновете се насладиха на тенис от най-високо ниво. Не лисваха и забавни моменти и много усмивки по трибуните. В залата бяха легендарните..

публикувано на 18.09.24 в 07:20
Тодор Неделев и бременната Анита

Тодор Неделев стана баща на момиче

Халфът на "Лудогорец" и бивш капитан на "Ботев" Пловдив (Тодор Неделев) вече е горд татко на момиче. Неговата половинка Анита го дари днес с дъщеря, която щастливите родители кръстиха Елиа. Бебето е в отлично здравословно състояние и с перфектни мерки - 3,6 кг. тегло и 50 см. височина. Анита и Тодор изказват благодарност на д-р Светлана Петрова,..

публикувано на 17.09.24 в 16:51
ЦСКА (София) с класика в

ЦСКА с 3:0 като гост на Локомотив (Сф)

ЦСКА победи "Локомотив" (София) с 3:0 като гост в мач от изтегления 12-и кръг в Първа лига. На стадиона в квартал "Надежда" "червените" стигнаха до първи успех под ръководството на Александър Томаш и го направиха при завръщането на верните си привърженици. Клубът бе наказан заради ексцесиите в баража с ЦСКА 1948 в края на миналия сезон. Томаш, който в..

публикувано на 17.09.24 в 09:39
Янаки Милев

Милев обърна Аревало и осигури победа за България над Салвадор

Янаки Милев спаси три мачбола и България се наложи над Салвадор с 3:2 победи за Купа „Дейвис“ България постигна много трудна, но изключително сладка победа над Салвадор с 3:2 успеха в мач от Световна група II за Купа „Дейвис“. В последната среща на сингъл Янаки Милев спаси три мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(6) Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки..

публикувано на 16.09.24 в 16:42
Дъжд прекъсна мача на Радулов снощи

Илиян Радулов довърши Фуентес, България - Салвадор 2:2

Дебютантът Илиян Радулов доигра по перфектен начин мача си срещу Хуан Карлос Фуентес и го победи с 6:1, 6:2, като по този начин България изравни резултата срещу Салвадор на 2:2 успеха. Срещата от Световна група II за Купа "Дейвис" бе подновена на кортовете на ТК "Локомотив" (Пловдив) след като снощи дъждът прекрати двубоя само гейм преди окончателната..

публикувано на 16.09.24 в 13:36