Ботев загуби с 0:2 от Слован (Либерец)

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 Слован (Либерец) в третата си контрола от лагера си в Турция. Чехите поведоха още в 6-ата минута. След центриране отляво Либор Козак бе оставен непокрит пред Иван Чворович и вкара на опразнената врата за 1:0.

В 11-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от около 30 метра, но за късмет на вратаря на съперника Филип Нгуен топка мина на сантиметри от напречната греда. Играта продължи с разменени атаки към двете врати. Слован покачи на 2:0 с попадение на Либор Козак в 30-ата минута.

През втората част футболистите на Николай Киров опитаха да променят резултата. В 62-ата минута Антон Карачанаков бе изведен в добра позиция, но защитник му отне. При бърза контраатака в 86-ата минута, Атанас Зехиров центрира опасно в полето на Слован от ляво, но пасът му е блокиран преди да стигне до негов съотборник.

В първите си две проверки на турска земя пловдивчани записаха две равенства - срещу Радник Сурдулица (1:1) и Пяст Гливице (0:0)

Проверката заради контузии пропуснаха Антонио Вутов и Благовест Данчев, а Джонатан Перейра бе сменен принудително в самото начало на мача.

Следващата контролна среща на Ботев (Пловдив) е на 2-ри февруари срещу отбора на Криля Советов.

Ботев: Иван Чворович, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Нодор Неделев, Атанас Зехиров, Кристиан Добрев, Антон Карачанаков (Даниел Кайзер, Станислав Шопов, Костадин Ничев, Иван Василев; Радослав Апостолов, Атанас Ташолов, Димитър Тонев)

Още от категорията
БФС

Насрочиха "Вечното дерби" за 19 октомври

Дербито между Левски и ЦСКА ще се играе на 19 октомври от 15:45 часа на националния стадион „Васил Левски“. СТК на БФС утвърди програмата за още четири кръга от Първа лига. Както е известно, Вечното дерби трябваше да се състои на 14-и септември, но на тази дата стадион "Васил Левски" бе ангажиран за концерта на Андреа Бочели. СТК реши да размени осми с..

публикувано на 01.10.24 в 12:27

"Ботев" уреди контрола с "Крумовград"

"Ботев" (Пловдив) и "Крумовград" ще изиграят приятелски мач в предстоящата пауза за националните отбори в началото на следващия месец. Контролата между двата тима ще се състои на 12 октомври (събота) от 17:00 часа на футболен комплекс „Никола Щерев — Старика“ и ще бъде открита за привърженици. По-рано през сезона двата тима се срещнаха в шампионата,..

публикувано на 30.09.24 в 13:52

"Лудогорец" отново е на върха на Първа лига

Шампионът "Лудогорец" постигна очаквана победа с 2:0 при гостуването си на "Ботев" (Враца) в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Визитата на "орлите" бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Срещата бе дебют за новия старши треньор на шампионите Игор Йовичевич. В 24-та минута изстрел на Руан Секо с..

публикувано на 30.09.24 в 11:40
Героят Алекса Мараш

Резервата Мараш донесе 1:0 на "Ботев" срещу ЦСКА 1948

"Ботев" (Пловдив) изтръгна победата над ЦСКА 1948 в среща от 10 кръг на Първалига.  В мач с много малко положения в Бистрица, "канарчетата" стигнаха до един гол в заключителните минути и победа с 1:0. Попадението бе първо в шампионата да смяната Алекса Мараш; Двубоят премина под непрестанен вятър в полите на Витоша. Първата и единствена опасност за..

публикувано на 29.09.24 в 18:38
K3 ULTRA за шести път по планинските маршрути край Златоград

Шестото издание на K3 ULTRA премина при уникален интерес

Над 1300 бегачи от 15 държави от Европа, Африка, Азия и Америка се състезаваха в шестото издание на ултрамаратон K3 Ultra край Златоград.   Ултрамаратонът се проведе в шест дистанции - 13, 23, 43, 63 и 85 км и Geops Profi (20 км). Новост за тази година е екстремното трасе Geops Profi, което преминава през 8 пирамиди по българо-гръцката граница. Всички..

публикувано на 29.09.24 в 14:30