Това увери кметът Иван Тотев, след проведени разговори с бизнесмена Георги Самуилов и президентът на футболен клуб „Ботев“ Ангел Палийски.

По думите на Тотев е имало обективни причини предложението да не бъде включено в днешната сесия на местния парламент. Това може да стана едва след преминаването през различни комисии – тази по концесията, както и спортната и юридrческата комисия към Пловдивския общински съвет.

По темата се разискват няколко варианта, но когато обществото не получава информация, хората си мислят, че нищо не се прави, каза още Тотев. Той уточни, че не става дума за удължаване на концесията, а за продължение на инвестиционната програма.

В началото на седмицата Тотев заяви, че не провел нужните разговори, тъй като си счупил телефона. Днес обаче каза, че тези проблеми са му отнели 3 дни и благодари на инициативата на феновете на „Ботев“, да му купят нов телефон.

Още от категорията

"Мечтанието" на пловдивските олимпиийски шампиони

В поредното октомврийско издание на предаването Клуб "Неделя" наши гости бяха спортният журналист Диян Никифоров и неговият син Димитър Петков, а поводът да ги поканим бе съвместната им книга.   "Мечтанието" е художествено-документален роман, на страниците на който ще прочетем не просто спортните постижения на 12-те олимпийски шампиони на..

публикувано на 14.10.24 в 15:58

"Ботев" започва защитата на Купата срещу "Миньор"

"Ботев" ще започне защитата на Купата на България с гостуване на "Миньор" (Перник). "Чуковете” елиминираха "Вихрен" (Сандански) след успех с 2:1. Двубоят от 1/16-финалите на турнира ще се изиграе в периода 29-31 октомври. Преди това „канарчетата” ще имат две шампионатни домакинства на стадион „Христо Ботев” — срещу "Славия" и "Черно море"...

публикувано на 14.10.24 в 14:10
След 0:0 с Люксембург националите излизат в Белфаст срещу Северна Ирландия

"Лъвовете" отлетяха за Белфаст от Летище "Пловдив"

Българският национален отбор по футбол замина за Белфаст с чартърен полет от Летище "Пловдив". Селекционерът Илиан Илиев не говори пред медиите, а в състава има едно ново име – Ангел Лясков. Левият защитник на Локомотив (Пловдив) беше извикан вчера по спешност, след трима отпаднаха поради наказания заради натрупани жълти картони. На мача с Люксембург в..

публикувано на 14.10.24 в 11:44

"Марица" отпадна от турнира за Купата

"Марица" (Пловдив) изигра силен мач, но загуби с 1:2 от "Беласица" в среща от втория предварителен кръг в турнира за Купата на България. "Жълто-сините" дадоха сериозен отпор на един от водещите тимове във Втора лига и имаха шансове за успех, но в крайна сметка опитния тим от Петрич продължава напред. Преди мача бе почетен емблематичният рок музикант..

публикувано на 14.10.24 в 09:28
Минута мълчание в памет на Атанас Драмов

"Локо" и "Арда" направиха 1:1 в контрола

Представителният отбор на "Локомотив" (Пловдив) завърши наравно 1:1 с "Арда" (Кърджали) в контролна среща. Двубоят се игра вчера на помощния терен на „Лаута“. Гостите поведоха в резултата в 62-ата минута чрез Чинонсо Офор, а пловдивчани изравниха чрез Хуан Переа шест минути преди края. Срещата започна с минута мълчание в памет на Атанас Драмов...

публикувано на 13.10.24 в 10:56