Ето групата на Ботев за гостуването на Славия

Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев тренира в събота следобед на клубната база в Коматево. Омар Косоко пропусна заниманието заради болки в адукторите. Той е в групата, но вероятно ще бъде запазен за мачовете с Маритимо в Лига Европа и продажбата му след това в ОАЕ.

Днес от 18:45 часа „канарчетата“ гостуват на Славия в двубой от 2 кръг на Първа лига. Срещата ще се играе на стадиона на „белите“ в кв. Овча купел и ще бъде ръководена от арбитъра Станислав Ставров.

Почивка за предстоящия двубой получи Йордан Минев, който не замина със съотборниците си. На негово място сред 18-те попадна Радослав Апостолов.

Ето и разширения състав на Ботев за срещата със Славия:

Иван Чворович, Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Виктор Генев, Радослав Терзиев, Радослав Апостолов, Лазар Марин, Крум Стоянов, Пламен Димов, Лъчезар Балтанов, Алваро Юлиано, Фелипе Бризола, Серкан Юсеин, Меледже Омнибес, Фернандо Виана, Тони Тасев, Омар Косоко, Тодор Неделев

Още от категорията
Дъжд прекъсна мача на Радулов снощи

Илиян Радулов довърши Фуентес, България - Салвадор 2:2

Дебютантът Илиян Радулов доигра по перфектен начин мача си срещу Хуан Карлос Фуентес и го победи с 6:1, 6:2, като по този начин България изравни резултата срещу Салвадор на 2:2 успеха. Срещата от Световна група II за Купа "Дейвис" бе подновена на кортовете на ТК "Локомотив" (Пловдив) след като снощи дъждът прекрати двубоя само гейм преди окончателната..

публикувано на 16.09.24 в 13:36
Сангаре вкара два гола за

Победи за "Левски" и "Лудогорец", ЦСКА играе днес

Левски се наложи над ЦСКА 1948 с 4:2 като гост в среща от изтегления 12-и кръг на Първа лига. "Левски" откри резултата в16-ата минута. Евертон Бала центрира в наказателното поле, където Мустафа Сангаре простреля с глава Петър Маринов за 1:0. Десетина минути по-късно отново Сангаре бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече подаване от..

публикувано на 16.09.24 в 11:34
Илиян Радулов

България - Салвадор 1:2 за Купа "Дейвис", финалът е днес

Салвадор води с 2:1 победи на България в срещата за Супа "Дейвис", но нашите могат да стигнат до крайната победа днес. Александър Донски и Пьотр Нестеров загубиха срещата на двойки със 7:5, 6:7(4), 3:6 от Марсело Аревало и Сезар Крус. Аревало е шампион в мъжките двойки на „Ролан Гарос“ през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото..

публикувано на 16.09.24 в 07:27
Янаки Милев

Янаки Милев изравни резултата срещу Салвадор

България изравни резултата срещу Салвадор на 1:1 победи в мач от Световна група II за Купа "Дейвис". В първия мач Пьотр Нестеров отстъпи с 3:6, 3:6 от Марсело Аревало.  Във втората среща на сингъл Янаки Милев победи с 6:3, 4:6, 6:3 Сезар Крус. Срещата продължи 2 часа 31 минути. Милев спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет. Във..

публикувано на 15.09.24 в 09:00

"Ботев" победи с 1:0 като гост "Берое"

"Ботев" (Пловдив) победи с 1:0  "Берое" като гост в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Още във втората минута опасен удар на Кристиан Нвачукву бе блокиран от бранител в "зелено". Последваха два изстрела на "заралии" от Франсиско Сагардия и Винисиус Белоти, но и двата опита бяха отразени от Ханс Бернат. В 38-ата минута "канарчетата" откриха резултата...

публикувано на 15.09.24 в 08:48