Виляреал победи с 1:0 Ливърпул, Севиля измъкна 2:2 като гост на Шахтьор

Виляреал изтръгна минимална победа над Ливърпул с 1:0 с късен гол, а Шахтьор Донецк и носителят на трофея в Лига Европа Севиля завършиха 2:2 в първите полуфинални срещи.

Във Виляреал домакините имаха предимство във владеенето на топката и атаките, но мачът вървеше към 0:0. Във 2-ата минута на добавеното време обаче Виктор Руис много елегантно прати топката на дясното крило зад гърба на неориентирания Коло Туре, там Денис Суарес я грабна и с второто докосване се озова сам срещу вратаря на гостите. Той обаче предпочете да пусне успореден пас, където Адриан Лопес на празна врата не сбърка.

Това е първа загуба на Ливърпул в последните седем мача в турнира, но пък Виляреал има доста по-сериозна серия, която продължава- седем победи в последните седем домакински срещи.

Натискът на Виляреал стана особено силен в края на мача, а в 87-ата минута Седрик Бакамбу- който пропиля доста възможности за гол, пропусна отново. Той беше изведен на 10 метра от вратата, стреля с обратен фалц, но Миньоле с една ръка извади топката в корнер. Иначе и двата отбора удариха по веднъж гредите, но повечето положения бяха пред Миньоле.

В Лвов пък Шахтьор Донецк успя да обърне мача от 0:1 до 2:1, но в средата на второто полувреме от дузпа Кевин Гамейро оформи крайното 2:2, за да си тръгне Севиля с комфортен резултат.

Витоло откри резултата в 6-ата минута, след като се вряза от дясно в наказателното поле и мушна топката под вратаря Андрий Пятов. Марлос обаче по почти сходен начин, от близо, изравни в 23-ата минута. Тарас Степаненко даде обратна насока на мача, засичайки с глава топката в мрежата след центриране от корнер в 35-ата минута.

В 82-ата минута Витоло спечели дузпа, след като беше препънат от Мариано Ферейра и от 11-те метра Гамейро оформи крайното 2:2. Гостите дадоха и една жертва- в 73-ата минута принудително беше заменен датският полузащитник Михаел Крон-Дели, като съмненията са за сериозна контузия в коляното.

Но макар да играха срещу актуалния носител на трофея в този турнир, футболистите на Мирма Луческу показаха, че имат аргументи и в големи периоди от мача диктуваха темпото.