Епидемията от ебола отлага Купата на африканските нации

Правителството на Мароко поиска отлагане на турнира за Купата на африканските нации по футбол заради епидемията от ебола. Турнирът трябва да се проведе по програма в Мароко от 17 януари до 8 февруари 2015 година.

Министерство на младежта и спорта в Мароко официално поиска от Африканската футболна конфедерация турнирът да бъде отложен за неопределено време. Мароканска делегация ще проведе среща с представители на Африканската футболна конфедерация другия месец, на която ще бъде дискутирана ситуацията. На този етап обаче от футболната централа на Африка не планират отлагане на събитието.

Повече от 4000 души са умрели от вируса ебола, съобщиха от Световната здравна организация. Либерия, Сиера Леоне и Гвинея са най-засегнатите страни.

Още от категорията
ЦСКА (София) с класика в

ЦСКА с 3:0 като гост на Локомотив (Сф)

ЦСКА победи "Локомотив" (София) с 3:0 като гост в мач от изтегления 12-и кръг в Първа лига. На стадиона в квартал "Надежда" "червените" стигнаха до първи успех под ръководството на Александър Томаш и го направиха при завръщането на верните си привърженици. Клубът бе наказан заради ексцесиите в баража с ЦСКА 1948 в края на миналия сезон. Томаш, който в..

публикувано на 17.09.24 в 09:39
Янаки Милев

Милев обърна Аревало и осигури победа за България над Салвадор

Янаки Милев спаси три мачбола и България се наложи над Салвадор с 3:2 победи за Купа „Дейвис“ България постигна много трудна, но изключително сладка победа над Салвадор с 3:2 успеха в мач от Световна група II за Купа „Дейвис“. В последната среща на сингъл Янаки Милев спаси три мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(6) Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки..

публикувано на 16.09.24 в 16:42
Дъжд прекъсна мача на Радулов снощи

Илиян Радулов довърши Фуентес, България - Салвадор 2:2

Дебютантът Илиян Радулов доигра по перфектен начин мача си срещу Хуан Карлос Фуентес и го победи с 6:1, 6:2, като по този начин България изравни резултата срещу Салвадор на 2:2 успеха. Срещата от Световна група II за Купа "Дейвис" бе подновена на кортовете на ТК "Локомотив" (Пловдив) след като снощи дъждът прекрати двубоя само гейм преди окончателната..

публикувано на 16.09.24 в 13:36
Сангаре вкара два гола за

Победи за "Левски" и "Лудогорец", ЦСКА играе днес

Левски се наложи над ЦСКА 1948 с 4:2 като гост в среща от изтегления 12-и кръг на Първа лига. "Левски" откри резултата в16-ата минута. Евертон Бала центрира в наказателното поле, където Мустафа Сангаре простреля с глава Петър Маринов за 1:0. Десетина минути по-късно отново Сангаре бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече подаване от..

публикувано на 16.09.24 в 11:34
Илиян Радулов

България - Салвадор 1:2 за Купа "Дейвис", финалът е днес

Салвадор води с 2:1 победи на България в срещата за Супа "Дейвис", но нашите могат да стигнат до крайната победа днес. Александър Донски и Пьотр Нестеров загубиха срещата на двойки със 7:5, 6:7(4), 3:6 от Марсело Аревало и Сезар Крус. Аревало е шампион в мъжките двойки на „Ролан Гарос“ през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото..

публикувано на 16.09.24 в 07:27