Спартак (Вн) спечели след обрат срещу Локо (Сф)

Спартак (Варна) победи Локомотив (София) с 3:2 в мач от 11-ия кръг на Първа футболна лига.

Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно, топката стигна до Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Александър Любенов спаси.

В ответната атака гостите откриха резултата. Анте Аралица проби отляво и центрира в наказателното поле на Спартак, където Анисе Бру овладя топката и я пусна към Красимир Станоев, който с удар от 15-тина метра вкара за 1:0 за „железничарите“.

В 13-ата минута Локомотив удвои преднината си. Анте Аралица центрира отляво в наказателното поле на домакините, където Анисе Бру изпревари вратаря Мартин Величков, овладя топката и я прави в опразнената врата за 2:0.

В 23-ата минута играчите на Локомотив бяха близо до трето попадение. Анисе Бру бе изведен в отлична позиция сам срещу вратаря на Спартак Мартин Величков и стреля, но стражът на домакините успя да спаси.

В 28-ата минута Спартак намали изоставането си. Кристиан Илич проби отдясно, навлезе в наказателното поле на гостите и центрира меко, където след разбъркване топката отново стигна до него и той с топовен изстрел от няколко метра вкара гол за домакините – 1:2.

В 36-ата минута Ромееш Ивей проби отдясно и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Ахмед Ахмедов стреля с глава, но вратарят Александър Любенов улови.

Малко преди края на полувремето вратарят на столичани Александър Любенов предотврати сигурен гол, след като изби топката след удар от около 30 метра на Филип Лесняк.

В 58-ата минута Па Конате бе намерен в наказателното поле на гостите отляво и стреля, но топката премина встрани от вратата.

Минута по-късно Спартак изравни резултата. Антонио Вутов успя да изведе в отлична позиция Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря на гостите, а нападателят на „соколите“ с хубав удар изравни резултата – 2:2.

В 64-ата минута при поредната атака на домакините след шут на Ромееш Ивей топката премина опасно близо до вратата на столичния тим.

В 90-ата минута Ромееш Ивей вкара третия гол за домакините и донесе трите точки на домакините.