Победа за женския „Берое Стара Загора“

В първа среща от новия сезон и първа от турнира Адриатическа лига „Берое Стара Загора“ прие „Трешневка 2009“ и спечели с 10 точки разлика, 81:71. Срещата бе много интересна и оспорвана и премина през редица обрати. Началото бе равностойно, а гостуващия отбор успя да поведе в първата част и тя приключи при резултат 27:21. През втората четвърт старозагорки направиха обрат, записаха 9 тройки и на полувремето резултата бе равен, 43:43. Силна серия след почивката изведе напред в резултата домакините, а хърватските баскетболистки в края на третата четвърт успяха да намалят изоставането си до 2 точки, при резултат 59:57. До края отборът на „Берое Стара Загора“ увеличи преднината си до 10-тина точки и заслужено спечели. Черногорската баскетболистка Божица Муйович бе най-резултатна за победителкита и отбеляза 22 точки. Радостина Христова и Рейчъл Териът добавиха съответно по 19 и 17. За „Трешневка 2009“ Дория Зайя реализира 21, а Лена Билич добави 20 точки. В следващия, 2 кръг от турнира, „Берое Стара Загора“ ще гостува на „Студио Загреб“. По програма двубоят трябва да се играе на 9 октомври от 17 часа.