Септември (София) с втора поредна победа в шампионата

Отборът на Септември (София) записа втори пореден успех в Първа лига, след като надделя с 2:1 над Хебър (Пазарджик) като гост в среща от 9-ия кръг на шампионата. Двубоят се игра на стадион "Локомотив“ в Пловдив заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Столичният тим бе почти цял мач с човек повече на терена, след като още в 14-ата минута Октай Хамдиев бе изгонен с директен червен картон след грубо влизане срещу Бертранд Фурие в наказателното поле. Асен Чандъров вкара последвалия наказателен удар, за да изведе Септември напред в резултата, но в края на първата част Хебър изравни чрез Душан Вукович. Все пак играчите на Николай Митов стигнаха до успеха с гол на Борислав Рупанов в 74-ата минута.

Така се събраха актив от 6 точки и се отлепиха от дъното в класирането, където вече се намира тимът на Хебър с точка по-малко.

В 14-ата минута гостите от столицата получиха право да изпълнят дузпа. Октай Хамдиев вдигна високо крака си и посегна неразчетено с бутоните напред при единоборство с Бертранд Фурие в наказателното поле, заради което главният съдия Михаел Павлов посочи бялата точка. Грубото действие на крилото на Хебър пък бе санкционирано с директен червен картон и той бе изгонен от игра. Впоследствие капитанът на Септември Асен Чандъров не сбърка при наказателния удар, за да даде преднина на своя тим – 0:1.

В 28-ата минута Уилям Фонкеу загуби в собствената половина и това позволи на Фурие на стреля от около 20 метра, но неточно. Малко след това Борислав Рупанов бе оставен непокрит при центриране отдясно и отправи опасен удар с глава, преминал над напречната греда.

Във втората минута от добавеното време на първата част символичните домакини изравниха с първия си удар в мача. Божидар Пенчев завъртя прецизно топката от корнер към границата на вратарското поле, където Душан Вукович бе изпуснат от Михаил Полендаков и насочи неспасяемо в мрежата на Шейтанов за 1:1. При този резултат дойде и почивката.

В началото на втората част играчите на Николай Митов очаквано владееха повече топката, но отборът на Хебър бе добре подреден в отбрана и не допускаше опасни ситуации пред Петър Дебърлиев. Все пак чак в 69-ата минута влезлият като резерва Митко Митков опита да изненада стража на домакините с директен изстрел от пряк свободен удар от над 30 метра, но Дебърлиев внимаваше и улови.

Пет минути по-късно столичният тим все пак успя да се възползва от численото си преимущество и реализира второ попадение. Борислав Рупанов получи отдясно в наказателното поле и преодоля вратаря на Хебър с прецизен диагонален удар. До края на мача футболистите на Септември имаха още няколко шанса да направят успеха си по-изразителен, но не съумяха да се възползват от тях.