Гришо на четвъртфинал на US Open след пълна драма

Григор Димитров се класира четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ.

Поставеният под №9 българин победи №6 в схемата Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 7:6 (3), 1:6, 3:6, 6:3. Срещата продължи 3 часа и 40 минути.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Франсис Тиафо. Американецът преодоля екзекутора на Джокович - Алексей Попирин от Австралия след 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:3.

Димитров проби за 3:1 в първия сет и го спечели с 6:3. Във втората част Рубльов сервираше за сета при 5:3. Димитров обаче не се предаде стигна до тайбрек. Българинът беше изостана в него с 1-3, но спечели следващите шест точки за 7-3.

Димитров загуби третия сет с 1:6 и четвъртия с 3:6, а освен това имаше симптоми на физически проблеми. В крайна сметка се стигна решителен пети сет. В него Димитров проби за 3:1 и запази преднината си до 6:3 гейма. Така Григор се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите на US Open.