"Марица" спечели областния финал за Купата

"Марица" спечели областния финал в турнира за Купата на България и стана представител на област Пловдив в надпреварата. “Жълто-сините” надиграха с 2:1 "Металик" в Сопот. За маричани успехът бе седми поред от началото на сезона.

Теодор Фърков пропусна този двубой поради здравословни причини.

"Марица" бе по-активният тим на терена и атакуваше често, но добре организираният тим на домакините отговаряше с опасни контри. Пловдивчани поведоха в 30-та минута след страхотна атака. Олджай Алиев получи топката между линиите, изведе Филип Колев сам срещу вратаря, а той подаде на Георги Трифонов, който отбеляза в опразнената врата. В 45-та минута Филип Колев центрира добре от корнер, Георги Трифонов леко отклони, а Олджай Алиев удвои резултата, намирайки отлична позиция на втора греда.

През втората част, в 68-та минута, домакините намалиха, възползвайки се от грешка. Играчите на "Марица" пропуснаха да сложат точка на спора в следващите минути, като на два пъти Георги Трифонов бе близо до ново попадение. Срещата обаче завърши с победа за момчетата на треньора Стойчо Драмов.

За "Марица" предстои шампионатен мач срещу "Асеновец". Двубоят е от 18:00 часа в събота на стадион “Марица”.