"Берое" започна сезона с победа

"Берое" започна новия сезон в първенството с успех. Възпитаниците на Хосе Луис Ачиари се наложиха с 1-0 при гостуването си на новака "Септември" на старта на шампионата. Интернационалната селекция на старозагорския тим изигра добър мач и заслужено се поздрави с трите точки.

В 33-та минута падна гол в мрежата на столичани. Беройци изпълниха корнер, след който Стефан Гаврилов върна топката с балонно изритване в наказателното поле, там Ландри от домакините я насочи в мрежата, но голът не бе признат поради засада на Лучано Скуадроне, който влияеше на играта.

Все пак по-добрата игра на "Берое" даде резултат в 52-та минута, когато Уерик Каетано центрира, завърналият се след наем Сантиаго Годой засече с глава и донесе победата за своя тим.

След седмица от 19 часа беройци ще приемат столичния "Локомотив" в първото си домакинство за сезона.