Адриан Андреев победи швейцарец в Карлсруе

Втората ракета на България в мъжкия тенис Адриан Андреев се класира за осминафиналите на чалънджъра в Карлсруе, Германия, на клей, който е от категория 75.

Той се наложи над Жером Ким от Швейцария с 6:3, 6:7(4), 7:5 след почти 3 часа игра.

В първия сет отпадналият в квалификациите на Уимбълдън Андреев проби за 5:3, а в следващия гейм отрази точка за рибрейк преди да затвори частта при четвъртата си възможност.

В следващата 23-годишният софиянец направи пробив с седмия гейм. В деветия изпусна мачбол, а веднага след това сервираше за победата, но допусна брейк. В 12-ия гейм Андреев отрази три сетбола, за да се стигне до тайбрек.

В него размяната на половините на корта дойде при 3:3. След това Ким поведе с 6:4 и изравни веднага частите.

В заключителният сет двамата направиха по един ранен пробив. В 12-ия гейм швейцарецът поведе на свой сервис с 40:15, но Андреев стигна на два пъти пак до мачбол, като успя при втория.

Адриан отрази девет от 11-те точки за пробив в срещата, а сам реализира четири брейка.

В следващия кръг съперник на българина, който заработи 6 точки за световната ранглиста и 1200 евро, ще бъде победителят от мача между номер 3 в схемата Пиер-Юг Ербер (Франция) и Юстин Енгел (Германия).