Два медала за Мездра от Търново

Първият ден (29 юни) от националния шампионат за мъже и жени излъчи шампионите на 1500 м.

Двама състезатели на СК”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов се окичиха с медали.Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) бяга с националната рекордьорка на дългите бягания (от 10 000 м до маратон) Милица Мирчева/Атлет Мездра/  и балканската шампионка на маратон Маринела Нинева и ги победи с 4:27.20. Трите бягаха заедно в началото, но Георгиева постепенно се откъсна от тях, а Милица направи разлика на Маринела. Така трите финишираха с шест секунди разлика по между си: Мирчева завърши втора за 4:33.39, а Нинева трета.

При мъжете шампионът от 2023-а Иван Минков Иванов (Юниверсал – София) бе в основната група, докато Мартин Балабанов (Атлет – Мездра) се откъсна напред във втората половина от разстоянието. Мартин спечели златото с 3:55.55. Иванов  се добра до второто място с 3:58.49, въпреки натиска от Евгени Попов (Мисиониос – Търговище) – 3:58.98, който бе третия на почетната стълбичка.