Podcast στα ελληνικά

Αλεξάντρα Φέιγκιν

Τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ στην Σόφια

Από τις 8 έως τις 12 Νοεμβρίου, 290 αθλητές καλλιτεχνικού πατινάζ, από 22 χώρες, θα συμμετάσχουν στο 11 ο Διεθνές Τουρνουά «Ντένκοβ-Σταβίσκι», στο Χειμερινό Μέγαρο στην Σόφια. Εκτός από τους καλλύτερους αθλητές της Βουλγαρίας θα απολαύσουμε, με..

δημοσίευση: 11/8/23 7:29 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ έχασε από τον Τζόκοβιτς στον τελικό της σειράς Masters

Ο καλύτερος Βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ δεν κατάφερε να κερδίσει τον τίτλο του τουρνουά τένις ATP Masters 1000 στο Παρίσι. Έχασε στον τελικό από τον νούμερο 1 του κόσμου Νόβακ Τζόκοβιτς με 4:6, 3:6 σε 1 ώρα και 39 λεπτά. Για τον Τζόκοβιτς ο..

δημοσίευση: 11/5/23 6:38 PM
Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ πέρασε στον τελικό Μάστερς στο Παρίσι

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόβ νίκησε τον 6ο στον κόσμο Στέφανο Τσιτσίπα με 6:3, 6:7(1), 7:6(3) και πέρασε στον τελικό του τουρνουά Μάστερς 1000 στο Παρίσι. Στον τελικό ο Ντιμιτρόβ θα αγωνιστεί με τον Νόβακ Τζόκοβιτς ή τον Αντρέι Ρούμπλεφ.

δημοσίευση: 11/4/23 7:57 PM
Αλεξάνταρ Ζβέρεβ

Ο Ζβέρεβ δεν θα έρθει τελικά στην Σόφια

Ο Αλεξάνταρ Ζβέρεβ τελικά δεν θα έρθει στην Βουλγαρία για το Sofia Open 2023. Θα συγκεντρώσει τις δυνάμεις του για τον τελικό των σειρών АТР στο Τορίνο του Καναδά που θα διεξαχθεί από τις 12 έως τις 19 Νοεμβρίου. Σήμερα το μεσημέρι έλαβε χώρα  εκδήλωση..

δημοσίευση: 11/4/23 7:42 PM

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ φτάνει για το Sofia Open 2023

Ο ολυμπιονίκης Αλεξάντερ Ζβέρεφ θα παίξει στο τουρνουά τένις Sofia  Open 2023 των σειρών АТР 250 από τις 4 έως τις 11 Νοεμβρίου φέτος, ανακοίνωσαν από τη Βουλγαρική Ομοσπονδία Τένις. Η συμμετοχή του γερμανού τενίστα έγινε δυνατή με ειδική..

δημοσίευση: 11/3/23 10:29 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε στους προημιτελικούς στο Παρίσι

Ο καλύτερος βούλγαρος τενίστας Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε για δεύτερη φορά στους προημιτελικούς του τουρνουά Masters 1000 στο Παρίσι, κατά την 11 η συμμετοχή του. Ο Ντιμιτρόφ επικράτησε του Αλεξάντερ Μπούμπλικ από το Καζακστάν με..

δημοσίευση: 11/2/23 4:20 PM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ νίκησε τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ στο τουρνουά τένις στο Παρίσι

Ο μόνος Βούλγαρος στην ελίτ του τένις Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ πέτυχε αξιοσημείωτη νίκη επί του 3 ου στην παγκόσμια κατάταξη τένις Ντανιίλ Μεντβέντεφ με 6:3, 6:7(4), 7:6(2) για 2 ώρες και 56 λεπτά και προκρίθηκε στον τελικό των 16 στο τουρνουά Masters 1000..

δημοσίευση: 11/2/23 10:02 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προκρίθηκε στον δεύτερο γύρου του τουρνουά τένις στο Παρίσι

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ξεκίνησε με νίκη στο τουρνουά τένις των σειρών Masters 1000 στο Παρίσι με έπαθλο 7,6 εκατομμυρίων ευρώ. Επικράτησε του 22 ου στον κόσμο Λορέντζο Μουζέτι από την Ιταλία με 6:2, 6:7 (4), 6:3 . Στον δεύτερο γύρο ο..

δημοσίευση: 10/31/23 10:16 AM

Ο Πιότρ Νεστέροφ με πρώτο ατομικό τίτλο σε τουρνουά της ITF

Το μέλος της εθνικής ομάδας τένις της Βουλγαρίας για το Κύπελλο Ντέιβις Πιότρ Νεστέροφ κέρδισε τον τίτλο στο τουρνουά τένις στην Αλ Ζάχρα του Κουβέιτ με έπαθλο 15 χιλιάδων δολαρίων. Ο τέταρτος στο σχήμα Νεστέροφ νίκησε στον τελικό τον πρώτο στο σχήμα..

δημοσίευση: 10/29/23 7:38 PM

Το κράτος χορήγησε 11,25 εκατ. ευρώ για 24 γυμναστήρια το 2020, κατασκευάστηκαν 2

Το Υπουργείο Νεολαίας και Αθλητισμού διεξάγει 16 δίκες για 100% προκαταβολικά χορηγηθέντες πόρους για μη κατασκευασμένα γυμναστήρια στα κρατικά σχολεία, ανακοίνωσε ο υπουργός Αθλητισμού Ντιμίταρ Ηλίεφ. Τα χρήματα που το κράτος χορήγησε το 2020 μετά από..

δημοσίευση: 10/27/23 5:04 PM