Отборът на "Арда" под 16 години победи силния отбор на "Славия"

Снимка: ПФК "Арда" Кърджали

Тимът на "Арда" U16 постигна ценна победа над една от най-силните школи в страната, тази на ПФК"Славия" U16 с 2:0.

Отборът на Славия през втория полусезон е един от най-добре представящите се, като само преди няколко
кръга спечели срещу Лудогорец,като им нанесе едва втора загуба от началото на сезона.

Младите надежди от Кърджали изиграха изключително силен мач,създавайки доста  голови положения и през двете полувремена.

През първата част удобни ситуации за отбелязване на гол имаше пред Никола Добриков, Беркай Осман, Борис Тодев и Георги Павлов, които за съжаление
не успяха да ги реализират, и така полувремето завърши при резултат 0:0.

Отлични прояви под рамката на вратата имаше Орбай Халибрям, който показа, че се намира в страхотна  форма. След почивката нашият отбор
започна много силно и при една атака по десния фланг, Борис Тодев се озова  в отлична позиция и този път не сгреши, с което откри резултата в
48-ата минута. Това бе негово 11-то попадение от началото на сезона, а той го посвети на своя баща, който за съжаление загуби преди няколко
седмици.

Играчите на Цанко Бисеров продължиха да атакуват и да създават положения. При едно центриране  от дясно в 71-ата минута, топката срещна
напречната греда, и за Сертан Сезгин, който бе в непосредсвена близост и покачи за 2:0. До края нашите играчи можеха да
отбележат още попадения, като отлични възможности имаше пред Кирил Кавракиров и отново Георги Павлов.

В края на мача гостите се опитаха да отговорят с няколко центрирания и разбърквания пред нашата  врата,но до сериозна опасност не се стигна. В крайна сметка резултатът остана непроменен - 2:0 за "Арда" U16.

Програмата на нашият отбор е изключително тежка, като в четвъртък предстои тежко гостуване на Локомотив, а в неделя отново в Пловдив се
изправяме срещу Ботев. След това приемаме силния отбор на ЦСКА.
Футболистите и треньорите на "Арда" U16,  благодарят на ръководството на клуба за предоставената възможност срещата да се проведе на официалния
терен на "Арена Арда".

Също така изказваме благодарност към съперника за коректната игра и за перфектния вид  на съблекалнята, която оставиха
след мача.

Треньорът на АРДА U16 Цанко Бисеров след мача сподели:

"Поздравявам целия отбор за начина, по който подходихме към срещата през всичките
90-сет минути. Показахме характер и футболни достойнства, с които искахме да се отблагодарим на хората, които ни предоставиха перфектни
условия, за да се подготвим за срещата. За нас беше изключително тежко през последните седмици, защото резултатите, които постигнахме не бяха
това, което бе по план. Успяхме през  седмицата заедно с колегите да направим в детайли анализ на отбора на Славия, и мисля ,че успяхме да
неутрализираме техните силни страни, и да превърнем техните слабости в наш ползи. Надявам се до края на сезона да успеем да изчистим още някои
детайли в нашата игра и след около седмица, когато се очаква всички контузени да се завърнат в игра, да ни дадат повече опции, и
вариативност при избора за титулярен състав. Знам, че има момчета, които не се пропускали почти минута от началото на сезона и умората се
натрупва в края на сезона".

По публикацията работи: Божидар Събев

С три бронзови медала по канадска борба си дойдоха състезателите със сензорни увраждания

С три бронзови медала си дойдоха от 33-то Европейско първенство по канадска борба състезателите от Спортно - туристически клуб за хора със сензорни увреждания "Родопи", Кърджали.  Състезанието се проведе в Братислава. Шестима състезатели се включиха в надпреварата, четирима от тях с увреждания  - Емилия Стоянова, Маргарита Дабева, Росен Седефчев и..

публикувано на 13.05.24 в 16:05
Енгин Исмаил, вдясно, с бродата сепечили Народните борби в Караманци

Енгин Исмаил спечели народните борби в Караманци

Енгин Исмаил от Хасково спечели телето на народните борби за Празника на село Караманци, посветен на 10-то майските събития от 1984 г. Той победи във финалната схватка Михаил Георгиев от Сливен.  "И двамата са национални състезатели", каза Джейхан Тефик, треньор на Клуба по борба „Буря“ – Караманци. В надпреварата за баша тази година участваха 10..

публикувано на 13.05.24 в 09:44

Арда спечели точките срещу Ботев (Пловдив)

Арда Кърджали постигна победа след обрат с 2:1 над гостуващия Ботев Пловдив в мач от 33-ия кръг от българския шампионат. Гостите, които в следата на следващата седмица ще играят финал за купата на България срещу шампиона Лудогорец, имаха аванс на полувремето, но допуснаха обрат след почивката.  Ботев Пловдив поведе в резултата в 32-ата минута, когато..

публикувано на 12.05.24 в 09:38

Кърджалийският футболен талант Баки Ахмед бе поканен на проби в Германия

15-годишният футболен талант от Кърджали Баки Сезай Ахмед, който играe в турския гранд „Башакшехир“ (Истанбул) е поканен на проби в елитния германски клуб „Фрайбург“. Баки e полузащитник и е възпитаник на школата на ФК „Кърджали“. Играл е и в школата на „ЦСКА 1948“, където негов треньор е Мартин Герговски. „Баки вече трети сезон играе в „Башакшехир“,..

публикувано на 11.05.24 в 16:07

Ергюнал Сабри-Оги заминава за турнир в Тайланд

Бронзовият медалист от Европейското първенство в Белград боксьорът Ергюнал Сабри заминава днес за София и оттам за Тайланд.  Турнирът в Тайланд е последен шанс за квота за Олимпиадата, която ще се проведе в Париж.  Квалификациите ще  са от 20 май до 3 юни. "Това ще бъде най-трудния турнир за годината, а може би и в цялата ми кариера досега",..

публикувано на 07.05.24 в 14:40

"Славия" и "Арда" завършиха с нулево и безлично реми в София

Отборите на "Славия" и "Арда" завършиха 0:0 в първа среща от 32-ия кръг на футболното ни първенство в групата за разпределение на местата от 7-мо до 10-то. Така шансовете на домакините от София за седмата позиция станаха почти илюзорни, съобщи БНР. Тимът воден от Златомир Загорчич има актив от 37 точки и заема 10-то място, а "Арда" е 9-ти с 41 пункта...

публикувано на 07.05.24 в 07:29

Арда гостува на Славия в София

Славия и Арда излизат един срещу друг в среща от втория кръг на плейофната фаза в групата, даваща право на участие на бараж за евротурнирите. Мачът започва в 17.45 ч. на стадион "Александър Шаламанов" в София. Главен съдия е Стоян Арсов. В момента домакините от Славия са на  10-та позиция в класирането на професионалната футболна лига с актив от 36..

публикувано на 06.05.24 в 14:48