Tреньорът на Крумовград Станислав Генчев: Проблемът ни дойде от играта ни през първото полувреме

Снимка: Мехмед Реджеб

Изказване на треньора на Крумовград Станислав Генчев след срещата от 18-ия кръг на efbet Лигата между Черно море и Крумовград, завършила 3:2 за домакините.

Станислав Генчев (треньор на Крумовград ) – „Можехме да стигнем накрая и до точката, но като цяло аз не съм доволен от начина, по който започнахме мача. Първото полувреме влязохме с прекалено голям респект към отбора на Черно море и това трябва да ни е за урок, че едни мач се играе 90 минути, на само второто полувреме или само първото.

Разковничето беше в първите 45 минути, когато Черно море тотално ни превъзхождаше и заслужено се оттегли с два гола преднина.

Със смените търсехме различни варианти, за да подобрим играта ни в атака, тъй като не бяхме достатъчно настойчиви, не създавахме затруднения на защитата на Черно море. Опитахме някои промени с по-офанзивни футболисти, с по-голям риск да поемем, тъй като резултатът вече беше 3:0 за отбора на Черно море.

За наша радост това нещо успя да се получи, да реализираме два гола, да се върнем в мача. Имахме възможност и в последната минута, но пак казвам – проблемът ни дойде от играта ни през първото полувреме.“  БТА

Арда остава в битката за седмо място след победа над Славия

Отборът на Арда спечели с 3:1 у дома срещу Славия и остана в битката за седмото място в Първа лига, което дава шанс за участие на бараж за Лигата на конференциите. В осмата минута дойде първото чисто положение в полза на столичани. Ертан Томбак върна към Владимир Николов, който стреля отблизо, но топката се отби в страничната греда. В 33-ата минута на..

публикувано на 23.05.24 в 19:19

Юношите на Арда извоюваха второ място в Зона Пловдив

Юношите на АРДА U17 заеха второ място в Зона Пловдив за сезон 2023-2024. Момчетата, водени от треньора Цанко Бисеров направиха много силен втори полусезон. Така след 10 победи, един равен мач, и една загуба завършват първенството на второ място след Спартак Пловдив U17. В последните две срещи нашите момчета записаха две победи. Първо в Момчилград..

публикувано на 23.05.24 в 12:55

Арда пусна билетите за двубоя със Славия

Арда пусна билетите за предстоящото домакинство срещу Славия в мач от 35-ия кръг на efbet Лига.  Двата отбора продължават битката за седмото място, което дава право на участие в бараж за евротурнирите. Преди началото на срещата кърджалийци заемат осмата позиция с 45 точки, докато "белите" са десети със своите 43 т. Цената на билета за сектор  „А“..

публикувано на 22.05.24 в 09:09

Баскетболисти от Ардино взеха участие в международен спортен турнир в Бурса

Юношеският баскетболен отбор на СУ „Васил Левски“ от Ардино U16, който представи общината и България, се завърна от участие в 22-ият Международен спортен турнир в побратимената турска община Нилюфер, Бурса. Надпреварата се проведе по повод 19 май, празник на младежта и спорта в Турция и Ден за възпоменаване на създателя на турската република Мустафа..

публикувано на 21.05.24 в 13:39

Бългасрките каратисти се класихара седми на Европейски шампионат в Германия

Сборният отбор на България, в който участваха състезатели от клубовете „Арес“ -  Кърджали и „Торнадо“- Хасково се класира на седмо място по медали от 22 държави на 10-ия юбилеен Европейски шампионат по Шито-Рю Карате в Регенсбург, Германия. Над 500 каратеки от Румъния, Италия, Словакия, Великобритания, Хърватска, Швейцария, Унгария и др., премериха сили..

публикувано на 21.05.24 в 10:39

С нулево равенство Арда и ЦСКА 1948 поддържат интригата за 7-мото място

Арда (Кърджали) направи равенство 0:0 пред собствена публика срещу ЦСКА 1948 в мач от 34-ия кръг в Първа лига, за разпределение на позициите между седма и десета.  В третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Петър Маринов изби. Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк свободен..

публикувано на 20.05.24 в 21:20

Арда приема ЦСКА 1948 в мач за седмото място

С два мача в понеделник, 20 май, продължава битката за седмото място в Първа футболна лига. От 17:45 часа Арда е домакин на ЦСКА 1948, а от 20:15 Славия посреща Ботев (Пловдив). Преди мача в Кърджали  между Арда и ЦСКА 1948, възпитаниците на Николай Киров са на само точка отстояние от седмото място, на което е предстоящия му съперник. С 45 пункта е..

публикувано на 20.05.24 в 08:49