Арда записа първа победа в родния елит

Снимка: fcarda.bg

Футболистите на "Арда" записаха исторически успех, след като победиха с 3:1 отбора на "Берое". Мачът от 3-тия кръг на efbet Лига се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив. Резултатът бе открит още в 14-тата минута от централния нападател на старозагорци Йосипович.  След попадение на Ховсепян в 33-тата и два гола на резервата Илиша Сам в 89-тата минута и в даденото от съдията продължение на второто полувреме, "сините" от Кърджали се поздравиха с победата. Гостите от Стара Загора останаха с човек по-малко още в 39-тата минута, когато реферът Кабаков изгони литовеца Никита Баранов след втори жълт картон.

Въпреки успеха, след мача треньорът на "Арда" Стамен Белчев сподели, че за отборът предстои още много работа, а победата е плод на късмет и се дължи в немалка степен на това, че отборът на "Берое" игра с 10 души повече от 50 минути.

От своя страна наставникът на старозагорци Александър Томаш изрази огорчението си заради многото пропуски, които направиха неговите футболисти.

Така след изиграването на 3 мача от efbet Лига, "Арда" е с актив от 5 точки и все още няма загуба. Отборът на "Берое" остава само с 3, след като загуби във втори пореден мач.

"Смолян пее и танцува" за празника на обединения град

Предстои празникът на обединения град Смолян. Програмата започва на 15 юни и до 18 юни на паркинга зад театъра ще има атракциони за деца. На 17 юни, с автокино на паркинга пред хотел Смолян . Ще бъде излъчен филмът  "Пулсът на танца". На следващия ден, вторник, ще се състои  празничен концерт "Смолян пее и танцува". Ч етирите читалища от..

публикувано на 13.06.24 в 12:17

Поименният състав на новия парламент ще се изясни най-късно в неделя

До края на днешния ден Централната избирателна комисия трябва да обяви окончателните резултати от изборите за Народно събрание – брой получени гласове и разпределение на мандатите между политическите формации, които ще имат свои представители в новия 50-и парламент. Късно снощи, в законовия срок, ЦИК обяви и финалните резултати от евровота.  От..

публикувано на 13.06.24 в 11:55

Записванията за риболовния фест при Дяволския мост текат до 21-и юни

Продължава записването за участие в риболовния фест в местността „Дяволския мост“ . Заявки за участие се подават в община Ардино или на телефон: 0886 441 092. Крайният срок за записване е 21 юни, петък . Участниците трябва да притежават риболовен билет. Станалият вече традиция риболовен фест „Дяволски мост - 2024“ ще се проведе на 22 юни  под..

публикувано на 13.06.24 в 11:37

Книги за 3000 лева купиха за библиотеката към читалище "Юмер Лютфи"

Към читалище "Юмер Лютфи" има библиотека, която преди няколко месеца е спечелила проект към Министерството на  културата за 3 000 лв и е закупила доста нови книги. Срещу 2 лв. годишен абонамент хората могат да си вземат за вкъщи книги за четене. Книгите са подходящи за възрастни и за деца. Мюзеки Ахмед- секретар на читалище Юмер Лютви:..

публикувано на 13.06.24 в 11:29